E enjte, 23.05.2024, 01:14 PM (GMT+1)

Kulturë

Bashkim Saliasi: Në rrëzë të malit

E merkure, 14.02.2024, 07:35 PM


Bashkim Saliasi

NË RRËZË TË MALIT

Në rrëzë të malit dola,

sytë në rrugë hodha,

smog i zi katran,

plot makina o Tiranë.

Plot makina gradaçela,

tym i zi atmosfera,

bukuri në rrëzë të malit,

gjallëri i jep fshatit.

Gjallëri plot ullinj,

koçimaret flakërijnë,

gjeli këngës ia thotë,

lokalet mbushur plot...(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora