E marte, 28.05.2024, 07:37 AM (GMT+1)

Mendime » Çeliku

Kalosh Çeliku: Shpulla e babait

E diele, 15.10.2023, 07:24 PM


SHPULLA E BABAIT

NGA KALOSH ÇELIKU

Një kalimtarë rasti, pazarxhi e takon dhe e pëshëndetë Babain me Tungjatjeta në pazarin e Kërçovës. Dhe, i thotë”: pse, bre burrë e ke kokën me gunga?!

Babai, ia rrasë shpullë fytyrës. Dhe, i thotë: këthema, tashti shpullën, që të të përgjigjem! Jo, i thotë pazarxhiu. Nuk mund të përlahem me ty fizikisht me shpulla e grushta. As, me armë zjarri.

Prandaj, i përgjigjet Babai: Unë, e kam kokën me gunga...

Nga Libri me publicistikë letrare: JETË NATE...(Vota: 19 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora