E diele, 03.12.2023, 01:48 AM (GMT)

Editorial » Latifi

Blerim Latifi: Kur Enver Hoxha dekoronte Aleksandër Rankoviqin

E premte, 15.05.2020, 10:45 AM


Blerim Latifi:

Ishte një kohë kur Enver Hoxha dekoronte Aleksandër Rankoviqin, shefin e UDB-së! Dekorata është dhënë në shtatorin e vitit 1945, pikërisht në vitin kur OZNA e drejtuar nga Rankoviqi e kishte larë në gjak shqiptarësh mbarë Kosovën. Shiko dekoratën me numër 11.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora