E hene, 26.02.2024, 05:29 PM (GMT)

Editorial » Latifi

Blerim Latifi: Besëlidhja i bëri shqiptarët pjesë të historisë botërore

E hene, 02.03.2020, 07:00 PM


Lidershipi gjithmonë dhe gjithkund ka nënkuptuar dy gjëra esenciale – aftësinë për t’i bashkuar njerëzit, si dhe aftësinë për t’i udhëhequr ata në një rrugë të pashkelur nga të tjerët! Skënderbeu e dinte këtë, prandaj ndodhi Kuvendi i Lezhës në 2 Marsin e vitit 1444, besëlidhja që i bëri shqiptarët pjesë të historisë botërore.

Blerim Latifi(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora