E enjte, 29.02.2024, 04:58 AM (GMT)

Editorial » Latifi

Blerim Latifi: UÇK-së iu bashkuan shumë luftëtarë të huaj

E shtune, 14.12.2019, 09:19 AM


Gjatë luftës UÇK-së iu bashkuan shumë luftëtarë të huaj. Ishin gjermanë, francezë, italianë e anglezë. Pesë prej tyre, i kam njohur personalisht. Disa u vranë, disa u plagosën. Italiani Françesko Bider dhe francezi Pallard Pierre sot prehen në varret e Koshares. Por, nuk kishte asnjë turk në UÇK. Kjo thotë shumë për të kaluarën. Natyrisht, edhe për të ardhmen.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora