E shtune, 15.06.2024, 06:13 PM (GMT+1)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Një libër përjetsues

E enjte, 07.05.2020, 03:34 PM


NJË LIBËR PERJETSUES

Nga Zeqir Lushaj

Studjuesi permetar Thoma A. Jani ka disa kohë që ka botuar librin për Col Cufin, një figurë e mirënjohur në Malsinë e Madhe të Mbishkodres. Libri eshtë 220 faqe me material të mjaftueshëm biografik ku vendin kryesor e zene kujtimet e miqeve, shokëve te punës e dashamirësve të shumtë të Colit që nga rinia e tij e deri në vutin 2004, vit në të cilin u nda nga jeta.

Në shenjë respekti për Col Cufin dhe familjen e tij të nderuar por edhe në shenjë mirënjohje për punën me dashuri e pasjon të zotit Thoma Jani për botimin e ketij libri,  po botojmë edhe shpindinen e librit ku lexuesi njihet me momentet kryesore të jetes së burrit të Malsisë së Madhe, të paharruarit Col Cufi.(Vota: 8 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora