E hene, 24.06.2024, 11:07 PM (GMT+1)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Jashte pergjegjesise

E marte, 05.05.2020, 03:01 PM


JASHTE PERGJEGJESISE

-Martireve te Kombit-

-Nga Zeqir Lushaj

Per lirine dhat jeten,

Rreth 28 mije

Se c`beme ne te tjeret

me tutje

Ju

nuk keni pergjegjesi!

Ndaj,

Kur flasim te verteten

Qe nuk duhet te luaj,

Betohemi

Per nderin

Per gjakun tuaj.

-Tirane, Maj 1972-

(Nga libri ``Hija e Vendlindjes``,  faqe  79)(Vota: 8 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora