E enjte, 25.07.2024, 08:43 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Kur s'na voton populli

E shtune, 04.04.2020, 10:37 AM


KUR S' NA VOTON POPULLI

Kur s'na voton populli,

luajmë çdo dru e gur,

në Kuvend e gjejmë nyjen,

sërish marrim udhë.

Kur s'na voton populli,

ne, e votojmë veten,

populli do të heshtë ,

është mësuar me të vjetrën ..

J.Z. , Dilbeek , më 2 prill 2020(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora