E diele, 14.04.2024, 07:18 PM (GMT+1)

Kulturë

Keka: Gravure e rralle e Florit dhe Laurit

E merkure, 20.01.2016, 08:10 PM


Gjon Keka: Gravure e rralle e Florit dhe Laurit te Dardanise

Flori dhe Lauri, martiret e Dardanise,

nga kroniaka e vitit 1629.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora