E enjte, 05.10.2023, 01:29 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Krimi dhe gjenocidi i pushtuesit turk

E hene, 07.12.2015, 09:29 PM


Gjon Keka: Deshmi e krimeve dhe gjenocidit te pushtuesit turk.

"Djegja nje nga nje e pleqeve,femijeve dhe grave arbnore nga turqit,

nga kronika ae vitit 1533."(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora