E hene, 20.05.2024, 11:32 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Drini i bardhë dhe Drini i Zi

E merkure, 17.09.2014, 07:25 PM


Drini i Bardh (Drino Bianco) dhe drini i zi (Drino Negro), nje pershkrim interesant qe i ben autori Christoph Cellarius, ne nje nga veprat e tij, Geographia plenior, ab ortu (...), te botuar me 1703 , aty ai shkruan per Iliret, vendbanimet dhe zhvillimet tjera, por edhe pershkrimet tjera interesant te gjeografise se ketij gadishulli dhe lashtesise. gj.k (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora