E merkure, 22.05.2024, 02:31 AM (GMT+1)

Kulturë

Keka: Shteti i arbenit ne udheheqjen e Gjergj Kastriotit

E hene, 15.09.2014, 08:01 PM


Gjon Keka:

Ne kete imazh gjendet edhe simboli i shtetit te Arbenit nen udheheqjen e Gjergj Kastriotit., imazhi eshte i vitit 1674, nga B.v Zech, ku flet edhe per personalitetin e mbretit Gjergj Kastrioti.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora