E diele, 21.07.2024, 05:24 AM (GMT+1)

Kulturë

Nga Babruja... në malin e Dajtit

E diele, 08.09.2013, 11:17 PM


Ekskluzive, vetëm për ZSh-në

NGA BABRUJA…NË MALIN E DAJTIT

Nusja e 1 Shtatorit, Lela Vidrica (Lushaj)

Bashkpunetorja e revistes sone Lela Vidrica (Lushaj) ishte nusja e ketij 1 shatori ne Tiranë. Redaksia jone i ka nisur ate dite nje urim per martesen fotomodeles. Megjithe atë, ne redaksi na kane ardhur disa regjistrime amatore nga dashamires te Leles por edhe te ZSh-së dhe ne i falenderojme ata per bashkpunimin e sinqertë. Aty theksohet se krejt lagjja Babru-Qender ka percjell me dashuri fotomodelen ne diten e marteses  se saj nga ku janë ngjitur ne malin e Dajtit per dreken e dasmes e cila siç theksojne bashkpunetoret ka qene vertete model, ashti si vet nusja Lela.

Sot,ne kete ri-urim e publikim per Lelen,  po mjaftohemi me foton e fotomodeles si dhe me foton e çiftit  te ri qe themi se  i “tejkalon” shume artikuj e video që mund te botonim per kete eveniment.

Çifti Vidrica (1 shtator 2013) 

Edhe njehere redaksia e ZSh-se  i uron jete te lumtur e trashegime Leles me kengetarin simpatik, djalin e Bujanit, zotin Vidrica.

Qofshi sa me te lumtur.

Dhe, mos na harro Lela: - Presim bashkpunim të metejshem.

Fotografi Mataj, ka fiksuar çaste te bukura, te paperseritshme. faleminderit.(Vota: 12 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora