E hene, 15.04.2024, 12:54 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Ditët e "Veli Selimit" në Jülich, Gjermani

E merkure, 17.10.2012, 06:19 PM


NJOFTIM: Ditët e "Veli Selimit" në Jülich të Gjermanisë

Për nder të 100 Vjetorit të Pavarsisë së Shqipërisë, një grup Organizativ nga Jülichi i Gjermanisë përkujton veprimtarin e paepur të cështjes kombëtare, mërgimtarin Veli Selimin me moton “Ditët e Veli Selimit.

Mbrëmja finale mbahet më 21.10.2012

Në Jülich-Bourheim

Ruga: Zur Burg 2

52428 Jülich-Bourheim, duke filluar në ora 14-të.

Ftojmë miqët dhe dashamirët e familjes Selimi të na vizitojnë dhe evokojnë për Veli Selimin.

Informatat në tel: 0174-175 9202, 0173-5194 173 dhe 0171-9280864

Ju dëshirojmë mirëseardhje!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora