E marte, 15.06.2021, 02:14 AM (GMT+1)

Kulturë

Liman Zogaj: Biografia e gjakut tim

E premte, 17.02.2012, 07:30 PM


Liman Zogaj

 

BIOGRAFI A  E  GJAKUT  TIM

 

Lexone me zë:

Jam Shqipëria

Skifter

Shqiponjë

Flamur

Dhe krejt kjo

Gjakë

Dhe krejt shekulli

Dritë,Liri.

 

Jam Kosova

Vetëm një kapilar Gjaku

Një Lule Dielli

Me kater Pranvera rritë

Oazë

me Lulë kuqet e Lirisë

ylber

i dritës rrethë ballit.

 

Jam:

Qamëria,Tetova

Presheva,Ulqini

Krejt gati

Ta mbrojme

Historin e gjakut tonë.(Vota: 7 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora