E merkure, 22.05.2024, 02:50 PM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani: Ukë Rugova, mafioz e bisznesmen, kundërshtar i Ibrahim Rugovës!!?

E merkure, 11.01.2012, 08:58 PM


Në vend  të urimit për Vitin e Ri  2012!

 

Ukë Rugova, mafioz e bisznesmen, kundërshtar i Ibrahim Rugovës!!

 

Nga Kadri Mani

Kadrimani@hotamail.com

 

Ukë o i ziu Ukë,  shtëpinë tënde e ke bërë han me dy porta ku po defilojnë armiqtë e Dr. Ibrahim Rugovës!!

Po si  ke fëtyrë ta ushëheqish  kinse “Listën Rugova”!?-

Skënder Buçpapaj  pati  bërë  reportazh  për Dinatinë Rugova, as pa i shkuar mendja se biri bastard i tij  tanimë e ka pshurrë atë Dinasti!!

Po ti, o i zi,  pse nuk u bëre me  kohë me Milosheviqin?- fort më mirë t’ishe bërë spiun ndërkombëtar, sesa spiun kaq minor!?

 

Uka,  jo te LDK-ja po te AKR-ja

 

Lutfi Haziri ua la fajin festave që djali i liderit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, Ukë Rugova injoroi plotësisht manifestimin e 22 vjetorit të themelimit të LDK-së ku babai i tij Ibrahim Rugova e kaloi një jetë të tërë.

Por, vetëm 24 orë pasi që nuk iu bashkua dot përvjetorit të LDK-së, Ukë Rugova u paraqit në një manifestim përmbyllës të vitit tek partia e Behgjet Pacollit, AKR-ja.

Rugova ishte një prej mysafirëve të AKR-së, teksa Behgjet Pacolli shpalosi sukseset e tij të vitit 2011.

Ukë Rugova udhëheq me Listën Dr. Ibrahim Rugova dhe është deputet në Kuvendin e Kosovës, pjesë e koalicioni qeveritar me Thaçin e Pacollin.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po si erdhi deri te pasurimi dhe luksi i njerëzve me emra shqiptarësh që vetëm 10 vite përpara nuk kishin se ku të flenin, nuk kishin as nga nji biçikletë e lëre më tjetër?!

Qysh në kohën e para luftës dhe sidomos në kohë lufte grupe dhe klane të caktuar i kishin vu vetes për detyrë që të merreshin me grumbullime parash për kinse çlirimin e Kosovës. Atyre viteve ata që bënin biznese të tilla duke tradhëtuar dhe shfrytëzuar vrullin dhe vullnetin e sidomos mërgimtarëve u kishte ra shi në misër ngase ata shumica e tyre përpeliteshin nga Tirana për në vendet perëndimore, jo ata nuk ishin as pjesë e luftës dhe as pjesmarrës të luftës, ata ishin thjeshtë kontrabandues të parasë dhe djersës së qytetarëve pra mërgimtarëve, sidomos ata që thirreshin në Vendlindja Thërret e besa edhe ata të qeverisë Bukoshi, kur dihet se Bukoshi i kishte dhuruar Xhavit Halitit 30 milion Marka( ai vetë ka deklarue ani se thuhet që i ka dhanë shumë më shumë). Pasurimi i tyre marramendës vazhdoi në Shqipëri dhe Maqedoni, por kryesishtë në Shqipëri në bashkëpunim me SHISHin e Klosit. Ato dy vite 1998 dhe 1999 për në Shqipëri niseshin me qindra kamiona në ditë me veshmbathje, ushqime dhe me medikamente, ka faktime dhe dokumente se shumica e kamionve dhe shleperëve binte në duart e enveristëv që thirreshin në UCK dhe ato shiteshin për para, armet shiteshin për para, medikamentet shiteshin privat nepër Sjhqipëri, ndersa te popullata e shperngulur nuk mbërrinte as nji e pesdta e dergesave.( Shoqata e Miqësisë Zvicerrano –Shqiptare nga Schaffhauseni ku une ish Co- President me mikun tim zvicerran Dr. Prof. J.Z kishim derguar afër 1 milion ndihma mjekësore për në Shqipëri, por kamioni ynë është kapur nga kriminel kosovar... posedohen faktet por ende sështë koha mjerishtë) Që fitimi të jetë marramendës ishte qështja e parasë së dërguar kinse për luftë, ato të gjitha në kesh dorzoheshin në Tiranë te përfaqsuesi i kinse UCKsë dhe nga to nuk përfitonte askush pos mbushjesë së arkave private që ato para të përdoreshin pas lufte për të glabëruar dhe blerë tmirat e Kosovës në mënyrë të jashtligjshme. Në vitin 1998 dhe 1999 janë vrarë dhe humbur edhe njerëz me shuma parash sikur që ishte rasti i oficirit nga Studenica e Istogut i cili sot e asaj dite mbetet i humbur pasi që nga shoqata Gurrat e Bardha kishte marr me vete afër 1 milion Franka zvicerrane për ti derguar në shtab tër FARKUt, pra dikush e ka vra dhe humbur kufomën e tij?! Nga e gjithë kjo del se qysh në kohën e masakrimeve dhe dëbimit masivë të shqiptarëve nga shtëpitë e tyre nga gjenocidi serb, “patriotët dhe komiseret komandanta “ të luftës kishin përgatitur valigjet shumë milionshe për tia mësyer Kosovës së çliruar, dhe pastaj me ato para të bënin biznese të llojeve të ndryshem... “

(Xhevat Rexhaj: Popujt e korruptuar ushqejnë dhe jetojnë në paqe me pushtetin...
E Diel, 08-01-2012, 07:38pm (GMT))

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komenti im: Ti Ukë Rugoava, mund të jesh bir fizik i Dr. Ibarahim Rugovës, por jo edhe bir shpirtëror; ngase e ke zhbë Dinastinë Rugoava.

Komente:

LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVES KA PAS DHE KA MA SË SHUMTI INTELEKTUALË DHE NJERËZ TË ËDHE TË PUSHKëS EDHE PSE PËR FAT TË KEQ DISA EDHE JU KANË VRA NGA ANMIQTË E KOMBIT DHE TË LDK-së. LDK-në GJITHMONË E KANË UDHHEQ INTELEKTUALË EDHE SOT E UDHëHEQIN INTELEKTUALË Në KRYE ME PROFESOR ISA MUSTAFËN, NJË NJERI QË E KA BESIMIN E QYTETARËVE TË PRISHTINËS DHE TË KOSOVËS. E PËR TY MEMI PO TË THEM KOSOVA MA E MIRË DO TË ISHTE PA TY DHE PA ATA TË CILËT TI I PëRKRAH .

Rama

Po nuk asht cudi pse, cuditeni!. Me pa dasht me nejt aty ku e ka pas venin kurkush se kish ngacmu,po keshtu asht kush lyp shum e hup edhe at qe ka pas,e ka dasht me siguri me pas ne Ldk, fronin e Babait te vet,po qka ti bajsh, se me koh nuk ka lindur Pric.Njejta po ndodh me liderin e Ldd,s.krejt keto jan rakada interesi personal,se asgje per dobi te popullit. Gardhi rin ne kamb edhe pa ni hu,e dy sasht kjo kurca per nje parti te madhe Nacionale.siq asht LDK,

Neutrali

VDIQ JUGOSLLAVIA ,VDIQ AUTONOMIA E EDHE PAK DOT VDESIN ISH SLLAVOSOCIALISTET TASH LDKistat.PRESIDENTI IBRAHIM RUGOVA KUR E KRIJOI PARTINE E TIJ NE TE HYREN KREJT KOMUNISTAT E AUTONOMISE SE KOSOVES DHE DISA TE BURGOSUR POLITIK TE CILET ME VONE U SHKEPUTEN-QTE BENTE I MJERE RUGOVA KUR 90 PERQIND RRETH TIJ I KISHTE SHERBETORE TE SERBISE QE I KISHIN SHERBYER SERBISE ME DEKADA E TE CILET VEPRONIN ME DIREKTIVA TE SERBISE BENI LUFTE POR LUFTE PAQESORE E SOT DJALI I TIJ PER CDO LAVDAT KA IKUR NGA ATA NJEREZ TE CILET VETEM SA PERFITONIN NGA EMRI I RUGOVES E NE JETE KURRE SKAN QENE KUNDER SERBISE SEPSE SHKOLLIMIN E PATEN NGA AUTONOMIA FINANCIMIN DHE STANDARDIN NGA DINARI I SERBISE,TE GJITHE ATA E ZOTRONIN SERBISHTEN SI ME QEN SHKIJE- SHKO NE NJE TUBIM TE LDKs DHE VERTETOHU TE GJITHE E DIN SERBISHTEN MA MIRE SE SHQIPEN ,PERPARA KANE BERE DIFERENCIME KUSH ESHTE PER BASHKIM VLLAZERIM(SERBI) E KUSH ISHTE PER SHQIPERI E DJALI I TIJ SOT ESHTE I VETEDIJESUAR PER SITUATEN PRANDAJ SUKSESE DHE LARGE LDKs

AGIM PERGJEGJAJ

ooo shqiptar ishit kan veq me kritiku njani tjetrin .po lene maa boll maa deri kur keshtu .

bekimi

ka ka zgjedhje edhe per ket njeri se paska rreshit ne akull po menojka veq kush ka pare ma shum qaty kapu rren jan ato quno 7.................

bahri

harro emnin o i biri i DR: Rugoves se s’ka kurgja as te ajo as te kjo ama mos trego flliqni në popull se Babai ka qenë Fort njeri i Sineqertë a juve me gjestin jeni tregue si pedofil a tutez

bahri

valla une nuk po di qa me than se kejt paskan shkru qa kam desht une me shkru por veq marreeeeeeeeeee per zotri uken ne vend se i fundit mu largu nga LDK ai shkon tash kur nuk osht momenti po mjeri ai i madhi i shiptarve kon e ka len mbrapa

meti gjilan

e paska hup orientimin ky quni ku don shko pse a po te nal kush aqa, edhe prespektiven e paska hup, shum bukur, qa thojnë. tani ja q, ne, eB ,, s’ka dit ai kurgja.

bahri

Po shume deshire kane populli jone ti pergojojne njerezit. Po ju pyse une juve, a ja ka degju dikush zerin Uke Rugoves prej se eshte zgjedhe deputet i Kuvendit te Kosoves? Une jo. Asnji deklarate te vetme ne medija, asnje debat ne parlament. Sikur te ishte memec. Me se miri i bjene te terhiqet nga politika dhe te vazhdojë bizneset nga trashigimija e babes. Mu ka mbushe mendja se as macen prej persheshit nuk dine me trembe. Perpos votimit pro ose kunder (varesishte çfarë vote i nevoitet koalicionit qeverises), asgje tjeter s'ka thene as s'ka bere, e çfarë rendesije ka a merr pjese ne pervjetorin e LDK-se apo AKR-se.Vetem se eshte i biri i presidentit te ndjere, gjithe kete publicitet. Neve na nevoiten deputet karizmatik si shumica e deputeteve te vetvendosjes se sa per oportunista qe vetem ja futin gjume gjate gjithe mandatit, kurre fale mos ju kofsha.Une e di qe "djathtistetë" anojne kah monarhija, por Kosova nuk eshte Monarhi, dhe Uka nuk eshte as princ as mbret, por nje qytetare i thjeshte si ne.

Destan Begu

Po po zotri Uka eshte bere vertet demokrat i foretë. Her me AKR her me AAK e her me PDK e ka harruar shtepin e vet qe ia ofroi te gjitha kushtet, por i mohoi. Po pleqet diqka kane provue kur thonin. Shtepia e jote te ngrit: shtepia e jote te zbrit. Nuk mund LDK ta bente zotri Uken kryetar te LDK pa as nji dit pervojë ne politik vetem se ishte djali i Legjendes Dr. IBRAHIM RUGOVA. Eshte e kuptueshme se dal nga dal do te arrinte edhe ket qe te behet prijsi i LDK. Por jo me aq shpejtsi. Une i them vetem me LDK mund te arrish at qe e mendon, sepse ne partit tjera kurr s’ke me arrit asgje.

Dashamiri

Ibrahim Rugoves askush nuk ja hup vleren dhe as djali i ti Uka. Uka vetem ka filluar ta jetojë jeten e vet demokratike te punon asht si don dhe mendon asgj ma shum. Askush nga ne nuk e dimë se ku dhe kush esht ma i mirë po te gjith ne kemi orjentimin ton politik. Unë personalish nuk e di cili esht ma i mir por dikuj duhet tja jap voten. Nese e ke baban hoxhë, nuk do te jet tmerr nese ju pini alkohol.

kaqandoli

Lumi ti çfarë mentaliteti paski breh medet per neve.

jeton

Lene Zotrin Uke Rugoven rahat, se ja shurdhut .... mo. Uka e din shum mir se ku, ka, me kend, me shku!!!!! Uka e ka babe Presidentin ton te dashur Dr.Ibrahim Rugoven, ky qe e shliroj gjith shqiptarin nga sllavte. Ju pershendes, ju uroj te gjithve urime festat e fund vitit dhe gezuar vitin e ri 2012 gjith shqiptaris. Zoti e bekoftë Ibrahim Rugovën, Zoti e bekoftë gjith Shqiptart.

Lulzim

UKE me vende ke qe ike nga LDK,kjo parti nuk ka te bej fare me rugoven dhe ideologjine e tije, por korrupsion,llopovellake,e karrier ne emer te babit tuaje...keta jane dora e djathe serbe...(SPS i KS)

bomba

i gjori president me qfar njerez kish pas pun gjat gjith atyre viteve ne ldk tri pal mushkeri po ti kishte veshtir se do ti shpetonin pa kancer,jo gjithkush do ti kishte qendru ketyre matrapazave komunist sidomos kti putinit qe udhheq kryeqendren......

cima

Me v shume keqe uk qe sun e ke qjet vendin ne ldk por seshte faji i juaj eshte i ketyre pisave qe eshte ka udhiqet sot. le te jet kjo parti e viteve te Rugoves e udheheqyr me se miri . e sot dihet ku jan ka e qojne ket parti. te njejtin gabim e kan ba edhe me Dacin per qellime te caktura ja munsuan pdk,s ne kohen me kryesore. kur u desht te dalin simbolet e shtetit qe aq shum punoje I. Rogova ja hudhen te gjita posht. per fat te keqe. po nji dit e tregon historija te veten. çfar gabime kan bere me ju edhe me N. Dacin.

bassi

Me një konstatim te Lutfi Hazirit nuk pajtohem se shkaku i festave ai nuk mori pjesë ne ket pervjetor te LDK, se pariju si parti ia treguat deren dhe i dhatë rrugë,se dyti nese vetem Uka nuk është ne familjen Rugova qe dote thot diqka serioze ka ndikue qe askush nga ajo familje te mos merr pjesë.Ndoshta jo larg do te vertetohet e tëra,pastaj nuk është e thënë nga ju askush qe ju publikisht i keni bërë ftesë askujt prej tyre por me fjalorin e Isa Mustafes:dyert janë te hapura per te gjithë,po zotrote por kjo eshtë enjë karakteri te veqantë prandaj edhe ua kthejnë shpinen jo vetem familja Rugova por edhe elektorati.

Islami Suedi

mir e ka uka se zotri pacolli edhe asht njeri shi human por edhe s’ka nevoj mu korruptu, nuk ka nevoj mu korruptu ndersa Z. Putin asht njeeri shum i ndyr si rrahman morina regjai surroi, ali shukriu e tjer komunista te ndyr i lumt Ukes let shkon rruges te babes se vet se LDK nuk asht ajo part qe ka formu rrugova kjo ldk asht pati e kuqe.

FUKARAJA

Shume Gabim per Uk Rugoven!! Demokracia nuk eshte Monarki!! Te shkosh ne krah te atyre qe Deshten ta vrasin Baben dhe nuk kane lene gje pa thene per Presidentin Historik te Kosoves kur ishte i GJalle nuk eshte Politike, por budallek. Pavaresisht se nuk ka maredhenie te mira me Mustafen, Ideali i Tije duhet te jen LDK, qe Rugova i madh e THEMELOI dhe e udhehoqi deri ne diteten e fundit te jetes se tije. Kesaj i Thone: per inat te sime vjeherr shkoj e flej me MULLIXHIUN!!!!!

Vasel Malaj

more ju komunista te per betume ju se meritoni me per mend kurre presidenti histori e ae mej shko te varri e ase mej majte pervjeto se nuk e meritoni po ju dy her ket ba kerrshe e aty sa kjen djali iti hiq eaty ka po e fajsoni a FATMIR SEJDIUN ADACI po ju ini klyshe te komunizmit e tash in bo te thaqit turpe te kini se me vdekjen e rugovs nuk ini kurku

enver muriqi

ky njeri i vyen ldk ama mos mendoni se ldk ja vetem me isa mustafewn dhe fatmir sejdiun qe nuk do ta merr pushtetitn kjo do te ndodh shum shpejt kjo pun shifet e ky njeri ku do mbetet ok ju zoti mustafa duhet te keni afer fatmir sejdiun dhe ok do jet.

beka

SHUM ME VEND E KA ZOTRI UKA TE LDK JAN KREJT ISH KOMUNISTAT

BALLISTI I DRENICES:

O i biri i Rugoves ti personalisht je duke shkuar kah korrupsioni po shko se as kushi nuk mund te ndale e kini marrun nje rrug te keqe dhe kurren e kurres nuk do te keshe sukses.Edhe nje ti kurr nuk dote munesh me ken politikan sepse koken se ki per politike koken e kini te trullavt.

Mendi

Se pari pershendes komentusit pergjithesi e posaqerist komentusin me nofken Naim Morina dhe i deshiroj shum suksese ne pun e shendet e fat ne jet.I nderuar Naim tregoju ketyre qe tasht po e keqperdorin dhe po perfitojn ne emer tjeterkujt se gjaja e kan bo namin ne lufte,dhe e genjejn popullin e thjesht se jan clirimtar,duhet del e verteta.Shikoni se cfare deputetsh ka Pralamenti i Kosoves,njerz se skan njoheri me udheheq nje familje dhe aty sillen si clirimtar,ne realitet jon e zeza e popullit,korrupsion,hajni.Per Kosove vendos i forti politkant tan jon vetem figura per mendimin tim.Ju flm.

Ben-i

o uk ahmaku mus enjek paren mus bo pazare o tum senime aj spaska lan kerkon o tumi mlidh men oj gjus po s’paska lan as familje as pus

usaa

krejt dynjaja e ka fajin veq LLUTA jo se e ka gojn e madhe

ismeti

Zootni t'Nderun ` MU ME VJEN KEQ PER KTO KOMENTE QE PO I BENI , PO SHPENZONI SHKRONA PER NJE IDIOT TE TILLË, Ky asnjehere nuk Eshte Biri i Presidentit Historik. Ky eshte Shum i Lazdruar, këta e blen njeri me pak pare ` Turp duhet me pas KY, Bujar Bukoshi dhe Astrit Haraqia nese del prapë ne zgjedhje, Shkaku i pozitav shiten identitetin ` u ben me thaçin e pacollin te rangut te tyre jeni edhe ju. I PA Moralshem UKË, s’po muj me ta shkru Mbiemrin e PRESIDENTIT HISTORIK MARRE t`KOFTTË.

mimoza

Kjo pune eshte si thone plakat; per inati te rese me vdekt djali!.Ne formen qfare ka veprue vetem se i ka ba argat bukoshit dhe haraqise te cilet i ka vendose ne ministri bile bukoshi nuk dij qysh nuk i vjen marre me dale para mediave kur as nje pune nuk eshte ka e kryen ne qeveri vetem se po i shkon mbas thaqit sikur viqi lopes.Ndersa uka eshte ende shtalb si themi ne katundaret viç i tamlit.

islammolli

mos eka ndrru fejen edhe ky si babai i vet qe u be katolik tek papa i vatikanit

ylli

TE QENIT E PRIVILEGJUM ESHT MIR POR NESE MERRET SI RRESPEKT NDAJ TE ARRITURAV TE TJETRIT E AS SE SI SI VENDIM PER RRESPEKT TE PA KALKULUM .MERITAT E ARKITEKTIT TE PAVARSIS DR IBRAHIM UGOVA NUK MUNDEN TE KLASIFIKOHEN KSHTU APO ASHTU JA TE BEKUME DHE SI TE SHTOJM NAJ FJALI BEHET ABSURD E SMUNDET AS POENA TE FITOHEN .UKE RUGOVA POM MBUSHET MENDJA PO KERKON TE RADHITET NE RANGUN E BABAIT TE TIJE PJESMARRJA NE MANIFESTIM NUK DOTA LIGSHTONTE POR DO TA FORCONTE AUTORITETIN DHE TREGONTE INTERESIMIN PER TE ARRITURAT DHE JO TE JET ANASH SE NUK PASKA MARR FTES UN KUM FESTU ME KJTESEN E PRESIDENTIT TE PAR DR IBRAHIM RUGOVA I KUJTOJA VUJTJET REPRESIONIN QE U USHTROHKE AT KOH KUNDER GJDO KUJT POR TE PENDES TE ART TE KOSOVES JASHT ZAKONISHT E SOD DUHET PUNOHET E MENDOHET VETEM PER PUN TE GJITH ATA QE NUK JAN AKTIV DHE PUNEN NUK JV DON SAJOHEN ANASH VET ZOTI UKE RUGOVA MERRUNI ME PUN PO SI BABAJI JUAJ PA FJAL DHE VETEM ME PUN PA INAT

Habibi

vla njeri ma trap se uka ne shiptari nk ka po qysh s’pi vjen marre bre prej hashimit te pacolli.kur ne kuvend fol s’ka, ky ish maniak

baci

Bol kemi udheheqesa qe jan te korruptum, hajna, e te gjitha te ligat. Por ky; Uke Rugova, dhe Bujar Bukoshi janë dy fytyrat ma negative ne politiken kosovare, pse shum thjesht kta jon bo horr me tupan këta janë aq te lig dhe shumë servilë saqë qe thuhet nji fjalë ne popull këta dy e shesin nanen e vet per pare këta nuk meritojnë me dal ne vende publike sa me Ldk, sa me Pdk, njiher me Aak e ne fund me Akr po këta janë shumë tradhtarë janë shum pisa ...

enver

Uka e di se nuk jan kta qe e kan formu ldk e di se jan veq komunista njeri dje thote se nuk me ben nder te folesh me emer po me emer e mbiemer duhet fol se kush cka ka ba se na lodhte ma se nuk munet me ken ma i mire ai qe ka punu per vllaznim baskim me shki qe ka rrah shqiptar e tash mshefet ne emer te ldk Rugova e ka vendin e vet po binduni se isa mustafa nuk e do ma shum se un as rugoven e as familjen e ti se rugova ka jet ne aroport pikrisht prej qeveris bukoshi ku ishte minister i ekonomis mustafa do te dalin te gjitha ne shesh se eshte koha e te folet me emr e mbiemer se nuk mund te arsytohemi se ishte koha ateherë se koha ishte si per mu si per istref saikun kure i tredhke shqiptart ne pej e shum si ky e tash bile kan guxim te dalin e te dhojn se kta qe luftun jan komunista deri kure ma udba thote o do ti lejohet kshtu deri sa eulex te jet po me ta duhet shkojn shum se nuk di si po i man kjo tok e kosoves per mua do te jet hero familja e jashari familja rugova familja haradini

gurra e kocit 25.12

mos te thirren njerzit ne te kalueren pote tregojn qka bejn ata vet sot per kosoven

enveri 25.12

Pershendetje qamil e rifat Vizjonari i Shtetit te Kosoves nuk ka qen Tradhter ju ja arrit mjerisht djalin e tij ta fusni ne tradhtin e juve ju o te shkret e dogjet e shkelet Flamurin e Dardanis Antike Prof Isa Mustafa nuk ka qen kurr tradhtar edhe rrahman morina flitet qe per Flamur dha edhe jeten se edhe nese Prof Isa nese ka qen Komunist nuk ka qen spijun e tradhtar si ju qe e dhunut Flamurin e e Varfnut Kombin i vrat njerzit mat mir te Kombit e tash po i joshni bijt e te madhit Rugova ne fakt mej ble me para se kini ju para se na keni plaqkit ne Popullin.

ZOGU 25.12

Populli e ka thane\\"Prej Skeneri lind BETERI\\"

Sadri Kaqamaku 25.12

me ata qe baba i tij ka kaluar me se keqi uka po i ben miq sot mjer babq qka ka lan mas po skish pas lan kurgja

istog 25.12

! IKRASNIQI !!!!! Ne AKR Uka e KERKON LEKUN .. shum e thjeshte !

ANTI pdky 25.12

Uka ate shkon te Rada Trajkoviq, aty e ka vendin

hasanbeji@hotmail.com 25.12

Thjesht Uka NUK ESHTE PER POLITIK u deshmua deri sod ! Mos mendoni se babai i tij ka qene Politikan i respektuar .. e do te jet \\"patjreter\\" edhe djali !!! Dhe tjeter qe me ra ne sy eshte se: NDERRON partite si qorapat .. varet nga intersi personal ..... SKA POLITIKAN PREJ TINA !!

ANTI pdky 25.12

oh te lumt uk shko mas gjorgj vashingtonit te kosoves hashim thaqit te lumt bravo

lavdimi 25.12

Po, a me Hamitovit me shkua a ? I ka ber` mustaqet si te Stalinit duke pire qaj rusi me Xhavit Halitin... E din luga cka ka vekshi.

ldk-isti 25.12

komentet e juaja nuk jan ne nivel Demokratik ne shekullin e 21 ju ende keni mendimet e diktaturave te kaluara,ne Demomokraci njerzit duhen te jen te lirë te mendojn si te dojn te shkojn ku te dojn andaj mos ju perzihni Ukë Rugoves ku shkon e shka ban,por jo vetem Ukes por as kujt ska mo derigjime qdo kush ika te metat e veta dhe te mirat e veta ne qe poshkruajm mos te shtim perqarje ,ai eshte i keq e ai është imir te gjithë jemi Shqiptar urime festar.

Bern

Mos merri me kete LDK se te gjithe e dim se kush eni edhe ju, Pash Rugoves,Mjer Rugova kan e ka Lan mbrapa me ja udheq LDK,E dima mir se kush ishte nu Kualiqion me ju dhe si ja vjellet Votat ,Mos hini ma fell se ju vjene ERA edhe juve LDK te sotit;Lene Fam; Rugova ne qetsi, se e Njihim Musfafen,Bukoshin,Hasanin, Hysenin, dhe Krejt Tjeret.Fonod 3 % juve dhe te tjeret Vendlindja Therret ju ka Prue ne kolltuke,se e dim sa vota kishi marr,orrrrrrr te gjoreeeeeeeeee , se po dani me shku ene Arabi me KOSOVEN me e shit edhe atje Kosoven,lene te shkoj ne EVROP. ku ka deshte edhe i Ndjeri RUGOVA.

Mergimtari  25.12

Pershendetje per te gjith! te ne thojn kur vdes i zoti shtepis zoti ju lasht shendosh por kur ndonji dashamir pyt paska vdek a po a ka vdek me krejt apo kalan kan mbrapa nese ka lan djem te mir thojm jo vet ka vdek e me duket mua edhe PRESIDENTI RUGOVA ka vdek me te gjith edhe me djem edhe me ldk.ne llapi dhe gollaku thojm kajta e prish njeriun por te gjith jemi deshmitar se UKEN e kan marr ne qaf BUJAR BUKOSHI DHE ASTRIT HARAQIJA prandaj uka do ishte e udhes qe sa ma par te largohet nga politika sepse vetem do e hup imazhin e familjas RUGOVA ne popull shqipotari din te qmon por edhe din te denon .

ilmi shajkovci 25.12

Rruga e mbare te qofte Uke, edhe bujar Bukoshi njeher e themeloi nje parti te vogel e nuk mundi ti merr mbas veti as tre Antare pastaj tentoi te kthehet ne LDK e nuk mundi ti fute Hundet kerkun tash eshte bere minister qe nu i nihet zani kurre poashtu edhe ty Uke deputet e mos me ta ni zanin kurre nuke e di se cfare deputeti je. Por une mendoj se ketu ne keto partite tona nuk eshte me rendesi profili i Partise por Provinzializmi i njerezve tone dmth AAk i ka njerezit qe vijne nga Dukagjini PDK ma dihet kurse LDK prej te gjitha aneve kapak keshtu luje mace kryet e bullit e Qytetyret sa ma shume te varfer ju sa ma shume te pasur veq perpara. Per juve Z.uke rruga e mabare se nuk bahet nami edhe pa juve ben LDK-ja

gezim imeri 25.12

Turp osht per Ukë Rugoven mos me marr pjes në Manifestimin e 22 vjetorit të themelimit të LIDHJES DEMOKRATIKE Të KOSOVES të cillen e themelu Baba i tij DR IBRAHIM RUGOVA turp që ska marr pjes po ka shku te ANMIKU ma i madh i DR IBRAHIM RUGOVES te Hashim THaqi dhe ka marr pjes në AKR .turrp po e perseris edhe nihere edhe shum here ..

Rama 25.12

mas mirti u ken mus mu marr me uke rugoven se ky njeri e ka tradhtue babain e vet ka ber kualicion me pdk e ma e keqja osht afrue me bukushin turp

luli  25.12

kjo tregon tgjitha arsyet se,pse kjo ldk nuk eshte ajo qe ka qene dikur.dikur ishin intelektualet ata te cilet kan qene ne krye te partis, e kurse tani kan mbetur vetem mbeturinat e komunisteve me ne krye isa mustafen.kosova me e mire do te ishte pa ldk e tanishme.

memi 25.12

qka do qe te bajn ,per popull nuk mendojn por edhe mi hjek kta ujq ,ukija i ban te njejtit prap.kan harru ndihmen qe e ka ba poplli per ta e per kosoven,e tash isa jeton si beg e nuk nin per popul

shania  25.12(Vota: 13 . Mesatare: 2.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora