E premte, 24.05.2024, 10:54 PM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani: Fatkeqësi (e madhe) në afërsi të Kuksit!

E diele, 20.11.2011, 08:59 PM


Fatkeqësi (e madhe) në afërsi të Kuksit!

 

Nga Kadri Mani

 

Sot, e diele më 20.11.2011, nga Prizreni, unë me çunin tim, shofer, e me dhëndërrin tonë, Nuhi Bytyçi, ata që të dy instruktorë autoshkollash, Pasi e kaluam autostradën e përfunduar këtej kufirit, dolëm në autostadën e paërfunduar të përtej kufirit, vende-vende dy trakëshe, vende-vende njëtrakshe në rreezik për ndeshje direkte! Në afërsi të Kuksit, në rrugën me brymë të mëngjesit e me atmosferën me mjegull, kishte ndodhur një ndeshje, të clin ne nuk e shihnim nga një autobus, shoferi i të cilit kishte zbritur dhe i hiqte pengesat që të anashkalojë, as pa e qit në rrugë trekëndshin e ndalimit!

Çuni im ka kaluar në trakën majtas me shresë mos po depërtojmë, në atë moment kur shferi i autobusit i hoqi pegesat dhe kërceu në autobus te timoni i vet, ka ardhur me shpejtësi një mikrobus apo furgon dhe i ka ra! Dhe prite pastaj varganin e përplasjeve pafund!! Kur jemi kthyer prapa te Vërmica e kemi njoftuat Doganën, ata as kishin haber për fatkeqësinë!

Ne mendojmë se autostrada nuk ka qenë dashtë të përurohet para përfundimit!?!

Po të mos dilnim ne në trakën e majtë, do të gjendeshim midis autobisit e furgonit të madh, dhe të bërë petë do të ishim në spitalin e Kukasit duke marrë infuzion... në rastin më të mirë, e në rastin më të keq, tri gratë tona: Jeta, Xheva e Shukrija do të ngeleshin vejusha!!!(Vota: 9 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora