E diele, 14.04.2024, 09:26 PM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani: Shpotia mujore kosovare!

E marte, 13.12.2011, 08:55 PM


SHPOTIA MUJORE KOSOVARE!

 

Vizita e Edi Ramës në Prishtinë, helmoi keqas zemrat e demokratëve kur e shikonin ashtu me hapakëmbas e hapashalëthit e tija prej të krisuri mental; por kjo zymtësi nuk zgjati shumë kur zgjatarani e bëri gafën e muajit, kur kërkoi që të takohej edhe me Ramush Haradinajn!

Bizoni dykëmbësh aq e kishte për zemër Ramushin, saqë nuk e paskësh ditur se Ai gjendet në Hagë!

Njëherë tjetër në Prishtinë, por mund të shkoni e ta takoni atje, ngase në fakt ata vetë (Tribunali) është dashtë të të ftojë për trazira e për krime!

Kjo shpoti po qarkullon nëpër Kosovë në prag të Vitit të Ri!

 

Kadri Mani

(etnike@gmail.com)(Vota: 25 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora