E marte, 28.11.2023, 09:42 AM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: MajmunoQenHoxha i Maqedonise kunder Bogdanit, Kastriotit, Terezes dhe Josif Bagerit

E hene, 05.09.2011, 06:04 PM


MajmunoQenHoxha i Maqedonise kunder Bogdanit, Kastriotit, Terezes dhe Josif Bagerit

 

Nga Ilir Dardani

 

Nese nuk do te vinte demokracia ne Shqiperi dhe Liria ne Dardani e Maqedoni ne kurre nuk do njiheshim me krijesat e turqve ne trojet Arberore. Pasi u mund Semundja Pushtuese Osmane ne Ballkan, shqiptaret per turpin dhe fatkeqesine e tyre nuk i thane Jo plotesisht pushtimit Oriental.

Sado te tolerosh e ngado qe t’i biesh, Tragjedia qe ka ndodhur me kombin shqiptar eshte e papranueshme. Le te thyhen zemrat prej qelqi, fantazmat e perandorise osmane, nga Vlora deri ne Prizren, le te rivdesin edhe kockat e ushtarave pushtues, nga Fushe Kosova deri ne Kruje, ne Shqiperine nuk e falim, ne Gjergj Kastriotin nuk e tradhetojme. Ne Sulltan Muratet nuk i kemi shenjter dhe me emrat e tyre nuk pagezojme Shtepi te Zotit! Ata qe e kane bere dhe e bejne kete gjithmone do te jene kunder Zotit, kunder Lirise, kunder Heronjeve dhe Kombit. Kurre nuk eshte i plote nje njeri qe pagezon femijen me emer arab. Sado njerezor e patriot te jete, plotesia njerezore e shqiptare eshte larg!

 

Tjetersimi i shqiptarit eshte barre e rende per te gjithe ne qe e ndjejme veten thellesisht shqiptare, prandaj kurre nuk do te heshtim, kurre nuk do te pajtohemi me tradhetine as injorancen. Edhe nese per ju ne do mbetemi ‘’percares’’, jam i sigurt se gjaku do te pastrohet nje dite dhe nuk do vazhdoje te jete i perzier me kopilizem. Te tjere njerez do te lindin, te tjera ide, te tjera Shqiponja, per te cilat ju do te mbeteni Sorra te Historise se Shqiperise… ne te njejtin thes me Hamza Gjakprishurin, Haxhi Qamilin, Enver Hoxhen, Hoxhen Musa Efendiu dhe mijera hoxhallare te tjere. Ju do te fundoseni ne varrin e ftohte ne pritje te… 72 virgjereshave te premtuara dhe te jeni te sigurte qe orgji do kete, por hamshoret do jene 7 200 krimba.

 

Hoxha ne rastin me te mire eshte si tip ‘’njeri i zotit’’, por kurre nuk shikon urtesi apo dashuri tek keto specie. Lehja e hoxhallareve te Maqedonise dhe Kosoves ja kalon edhe qenit me te eger. Nese doni te trembni sorrat ne arat e misrit merreni videon e meposhtme sepse nuk do kete shpend apo krimb qe afrohet dhe do keni sukses maksimal me te mbjellat. Mos shpenzoni leke me plehra kimike. Shfrytezoni teknologjine duke printuar nje foto te Abdyl Fuges, Shefqet Krasniqit dhe Naim Ternaves. Jam i sigurte qe do tmerroni cdo gjallese edhe me foton e (vellait te Shefqetit) Milazim Krasniqit. Prodhimtari absolute ofron edhe Fuad Ramiqi, me besoni!

Prifterinjet shqiptare nuk po lehin kunder myslimaneve sepse ne 99.9% jane njerez vertete te zotit, te cilet flasin per dashuri dhe paqe, per tolerance e respekt per besimet e tjera. Kuptohet se une nuk jam dakord me tolerencen dhe respektin per islamin, sepse per mua islami nuk eshte fe. Nuk eshte fe ajo qe privatizon zotin e te gjithe jo-myslimaneve te botes, te cilet perbejne mbi 85% te popullsise se planetit.

Islami ‘’shqiptar’’ eshte egersuar vitet e fundit dhe shume shqiptare e shikojne si rrezik serioz.

Nuk duhet te jesh i krishtere apo ateist qe te pranosh se rreziku islamik per kombin shqiptar tashme eshte prane Drites se Kuqe te Afganistanit.

 

Islami eshte dhe do te jete nje Sfide te cilet shqiptaret duhet ta Fitojne. Per shqiptaret do dale Pranvera vetem atehere kur islami te jete mundur.

 

Prezantuesit e islamit, hoxhallaret nuk kane komb shqiptar, por vetem nje komb te perbashket me mbare myslimanet e Azise dhe Afrikes. A i intereson ky vellazerim shqiptarit? Jo, ky eshte vetem bastardim qe ofron shuarjen e njerezve te nje kombi. Kur te kene ikur njerezit mjekrro-arabet nuk do arrijne te gezojne token e shqiptareve sepse cdo vend Europian do ‘’vdiste’’ per Bregdeto-Natyren e Shqipo-Dardanise.

 

Hoxha me pamjen e nje kafshe qe ka ardhur ne jete pasi nje majmun ka fjetur me nje qen, me emrin Abdyl Fuga duke kundershtuar vendosjen e nje busti per Pjeter Bogdanin ne Shkup thote: ‘’Njeriu me i poshter, njeriu me i flliqte, qefseri (nuk e kuptoj kete fjale) me i madh’’ sepse Pedofilo-Perverso-Vrasesit mund t’i kete thene Pedofilo-Pervers dhe Vrases.

I Madherishmi Pjeter Bogdani nuk duhet te shkele ne Shkup sepse shqiptaret aty nuk jane 30-40% sic pretendojme, por jane vetem 5%. 60% jane maqedonas e sllave te tjere, ndersa 25-35% jane turq e arab. Per kete pakice shteti i Shqiperise duhet te ofroje shtepi, shkollim dhe pune dhe ate pjese te Shqiperise pa shqiptare ta harrojme pergjithmone.

Ardhesi ne jete nga seksi mes majmunit dhe qenit nuk mjaftohet me Bogdanin, por hidhet direkt tek Gjergj Kastrioti, sepse na paska vrare myslimane ne kohen qe duhej te ishe shqiptar ose turk! Gjergj ose Hamza. Por as kaq nuk mjafton! Krijesa ‘’majmqen’’ hidhet tek Nene Tereza dhe na thote se ‘’Nuk eshte nene sepse nuk qenka martuar per te lindur femije’’ dhe se ‘’ka qene armike e perbetuar e islamit sepse qindra mijera myslimane i ka kthyer ne Krishterim’’. Majmqeni i Muhametit ka te drejte te terbohet sepse njerezit normale ndikohen nga Humanistet, e sidomos nga njeriu Kryehuman sic ishte dhe do te mbetet Nene Tereza. Eshte e vertete se Nene Tereza me dashurine e saj Krishterore ka larguar nga urrejtja dhe afruar nga Dashuria, jo qindra mijera por miliona njerez nga e gjithe bota. Sigurisht, Hyjnorja Jone eshte shqiptare dhe shqiptaret e ndershem e duan dhe e vene ne jete dashurine e saj duke u larguar nga Robotet e Urrejtjes dhe Prapambetjes se HoxhaMajmQeneve.

Majmqeni nuk mjaftohet me Bogdanin, Kastriotin e Terezen. I duhen me shume dhe i del pune edhe me Josif Bagerin per te cilin thote se ‘’nenat e myslimaneve eshte mundu me i deviju’’ (teper mjeresi qesharake). Ndersa Prof. Dr. Avzi Mustafa (mund ta lexoni ketu ne Zemra Shqiptare duke kerkuar: Avzi Mustafa ose Josif Bageri) shprehet per Gaberin: ‘’Luftetar per Liri, Demokraci dhe Arsim. Shkriu gjithe c’pati ne jete per iluminizmin e ketij populli’’. Pas Bagerit e ka radhen nje tjeter per te cilin as MajmQeni nuk eshte i sigurte per ke behet fjale, por mjafton qe eshte i Krishtere.

 

***

 

Sic edhe e dini, shqiptaret jo-myslimane nuk i sulmojne myslimanet atdhetare. Prifterinjte nuk predikojne urrejte per te Medhenjte e Kombit qe i perkasin besimit islam, por vetem Mirenjohje dhe Dashuri. Krishterimi ka vend per te gjithe pjesetaret e kombit, kurse islami jo! Te mohosh sakrificen dhe gjakun e cdo heroi dhe martiri sepse i perket besimit tjeter do te thote se je Kafshe e Shemtuar e mbuluar me Egersi. Me gjithe respektin per kafshet me duhet te bej kete krahasim, jo per te ulur kafshet e pafajshme, por per te pozicionuar gjallesat sipas ketegorive. Pra, shumica e hoxhallareve te djeshem dhe pothuaj te gjithe te sotmit jane as me pak dhe as me shume se Kafshe te shemtuara dhe te egra. Hoxhallaret nuk i kam pikturuar une, gjithashtu as dirigjuar, prandaj fajesoj drejtperdrejt Islamin!

Gjergj Kastrioti me Trimat e tij kane luftuar 25 vjet, sic kane luftuar deri ne luften e fundit ne Dardani, ne akullin e dimrit dhe ne djersen e veres, ne vendin e tyre per te mbrojtur veteveten nga Pushtuesi. Shqiptaret jane prere krahesh e kembesh, ne qafe e ne zemer. Nenes i eshte vrare djali ne lufte ne moshen 20 vjecare! Motra eshte perdhunuar e vrare, ose eshte hedhur shkembinjeve per te mos rene ne doren e felliqur te turko-serbeve!

Sot dalin Bijte e Kurvave (ne rastin me te mire) ose bijte e Majmuno-Qenit me petkun e rendomte te hoxhes dhe poshterojne sakrificen dhe gjakun e derdhur nga te paret tane!!!

 

 

***

 

Manifestimi qendror kushtuar festes se bajramit u mbajt ne xhamine “Sulltan Mehmet Fatih” ne Prishtine. Pikerisht ne xhamine e Pushtuesit, Vrasesit Monstruoz. Ngado qe t’i biesh popull me te trashe eshte shume veshtire e gjesh!

 

MajmQeni:(Vota: 82 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora