E enjte, 05.10.2023, 12:01 AM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Ekstremistet islamike te Kosoves kercenojne e mallkojne Blerim Latifin dhe te gjithe jo-radikalistet

E diele, 24.07.2011, 08:04 PM


Blerim Latifi, thjesht shqiptar i ditur, i mire dhe atdhetar
Blerim Latifi, thjesht shqiptar i ditur, i mire dhe atdhetar
Ekstremistet islamike te Kosoves kercenojne e mallkojne Blerim Latifin dhe te gjithe jo-radikalistet

 

Nga Ilir Dardani

 

Shikojeni shqiptarin ku dhe si ka perfunduar! A nuk po ju vjen me vjelle?! A mendoni se eshte nder te jesh mysliman kur ndani te njejten fe me keto specie?! Kur keni udheheqes shpirterore gjallesat si Shefqet Krasniqi dhe lloj lloj Haxhi Qamili?!

Ekstremistet islamike ne Kosove jane ne terbim e siper dhe shqiptaret e Kosoves jane ata qe do i vuajne pasojat. Shqiptaret e Kosoves jane mbajtur si patriote te flakte dhe jane betuar ne Flamurin Kuq e Zi, por sot reja e zeze islamike po e humbet lavdine e tyre!

Nuk duhet te beni asgje, pervec refuzimit te xhamive, hoxhallareve dhe islamikeve te ndryshem. Kaq jeni te detyruar ta beni per veten, per femijet tuaj dhe per kombin. Perndryshe ky eshte vetem fillimi i tragjedise suaj sepse islami ka qene, eshte dhe do te jete i huaj ne trojet Arberore dhe Europe. Islami dhe kultura primitive e fshatrave arabe nuk largohet duke qene shumice myslimane, por vetem atehere kur islami Publik te jete pakice. Nese nuk largoheni nga islami dhe besoni se Muhameti eshte Profet apo Kryeprofet, beni lutjet ne shtepine tuaj, ne menyre private sepse gjithmone do mjaftoje. Nese kerkoni kontakte me Zotin, te cilin arabet e quajne Allah, nuk duhet t’i shikoni surratin neverites hoxhes, nuk eshte e nevojshme sepse ‘’allahu’’ ju degjon kudo qe jeni dhe sigurisht qe kupton edhe shqip!

Deri tani jemi ngopur duke fajesuar te tjeret! Tani s'ka me turq, serbe etj., por ka vetem shqiptare qe vrasin enderren e shqiptarit!

 

Videon qe do publikoja ketu e hoqen nga YouTube (vetem kete foto te vogel munda te sjell), ne te cilen islamiket bejne thirrje per Bashkim Islamik dhe per Thyerje Dhembesh. Shkurt e shqip: Lufte!

A nuk mjafton gjaku i derdhur papushim ne 6 shekujt e fundit?!

Krimbat islamike kerkojne thyerjen e shtetit dhe zevendesimin e kushtetutes me ligje islamike.

Islami nuk pajtohet me shuarjen e perandorise osmane, prandaj kerkon ripushtimin. Kerkon qe Kosova te jete nje republike islamike si Irani.

 

Jeni te lutur te shikoni intervisten e z. Blerim Shqiptari (Latifi) ne Klan Kosova:

 (Vota: 42 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora