E premte, 24.05.2024, 11:35 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Pendesa e Bleones si akt i shqiptares se mire dhe ’’nacionalistet’’

E diele, 17.07.2011, 08:03 PM


Pendesa e Bleones si akt i shqiptares se mire dhe ’’nacionalistet’’

 

Nga Ilir Dardani

 

Kengetarja e njohur Bleona Qereti per nje moment nuk donte te dinte se nga vinte dhe ishte perqendruar krejtesisht ‘’aty ku kishte shkuar’’.

Ne nje interviste per ‘’Fashion News Live’’ Bleona shfaqet teper e qeshur dhe e lumtur, por mbi te gjitha teper ‘’adoleshente simpatike’’.

Fale emocionit te castit gezon Shtetesine Amerikane dhe refuzon te thote nje ‘’Faleminderit’’ ne shqip, gje te cilen ia kerkoi intervistuesi. Edhe ky i fundit calon kur perdor ‘’Albanese’’ (italisht) ne vend te Albanian. Bleona jone mjaftohet me nje ‘’ Thank You’’. Kaq do duhej qe shqiptaret te perdornin gjel-kercimin dhe ta ofendonin ne te gjitha menyrat!

Shqiptaret jane te njohur si ‘’nacionaliste te medhenj’’, nderkohe femijen e pagezojne me emer antishqiptar te sulltaneve dhe zotit nuk i luten ne gjuhen e nacionalizmit, por ne ate te poshterimit. Ah po! Prijesit luftarake pushtues, vrasesit monstruoze, Sulltanet jane shnderruar ne Shenjter dhe kane xhamite e tyre ne te cilat ‘’nacionalistet shqiptare’’ luten!

‘’Nacionalistet e medhenj’’ sulmojne te tjeret per gabime te vogla casti, njekohesisht refuzojne te pastrohen nga llumi aziatik ne te cilin jane zhytur!

Dhi-zgjebizmin dhe Bisht-perpjetizmin e shikon vetem tek ‘’nacionalistet shqiptare’’!

 

Bleona eshte bere pjese e muzikes amerikane, edhe pse ne hapat e para. Gjithashtu ka bashkepunuar me disa nga kompanite me te medha te modes.

Bleona gaboi pak casterisht, por e riparoi gabimin duke veshur nje bluze ku shkruan I LOVE ALBANIA.

WE LOVE YOU, BLEONA.

 

Ky akt duhet marre si shembull nga te gjithe ata qe e ndjejne veten shqiptare dhe te pendohen per Krimet Kulturore, Njerezore dhe Kombetare. Atehere te na flasin si Nacionaliste!(Vota: 20 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora