E shtune, 23.09.2023, 09:03 AM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Kur Islami shfrytezon Varferine e shqiptareve!

E shtune, 23.07.2011, 08:04 PM


Kur Islami shfrytezon Varferine e shqiptareve!

 

Nga Ilir Dardani

 

Ndihmat e sinqerta per femijet e varfer te fshatrave te Dardanise jane te mirepritura, sepse Dardania me Shqiperine jane vendet me te derrmuara ekonomikisht ne Europe. Papunesia eshte lotuese, sidomos ne Dardanine me pak vite jete si shtet. Per papunesine ka ndikuar maksimalisht korrupsioni i vampireve te pushtetit ne te dy krahet e shqiponjes. Pushtetaret me politikat e tyre antishqiptare kane arritur qe kapitalin ta nxjerrin jashte vendeve tona, pasi kane mbushur mire xhepat e tyre, sic eshte rasti i ‘’Rruges se Kombit’’ ne Shqiperi e Dardani. Eksporti i mallrave eshte inekzistent, nderkohe edhe fshatari ble dy domate te importuara. Biznesi i vogel nuk ka mbeshtetje, sidomos fermeret dhe blegtoret. Pse? Sepse taksa qe do paguajne direkt ne xhepin e Pushtetarit do te jete e vogel.

Duke mos qene ekonomist duket qe kam hyre ne profesionin e z. Isa Mulaj dhe shfrytezoj rastin ta ftoj te vazhdoje te denoncoje Politikat e Xhepave te Pushtetareve. Une po e le me kaq sepse vetem ne menyre siperfaqesore mund te flas dhe do jete kohe e humbur per mua dhe ata qe do me lexojne.

Por me kaq nuk po e le ate… Ke? Ate pra…sikur se dini ju?! I…! Is…! Ismetin? Jo por aty afer je. Islamin? Po! Islamin pra, i cili here si Dhelper e here si Ujk po shfrytezon aktualitetin Lepurusho-Krizor ne Dardani.

Nje mik me dergoi nje video (te cilen mund ta shikoni me poshte) ku shfaqeshin mjekrat islamike duke abuzuar me femije 5-6 vjecare!

Aty kendon gjeli sepse aty eshte fshati. Aty ka Kersite Pushka e Derdhur Gjaku sepse aty ka lindur Adem Jashari. Aty ne Drenice edhe ka vdekur ne Lufte kunder Pushtimit sllav dhe te cdo pushtimi tjeter, por ai siguroi vetem Parajsen e tij, nga e cila nuk shikon Liri per popullin e tij. Jo jo! Jo liri, vetem ferr!. Shikon qe cetniket serbe nuk jane me, njekohesisht nuk shikon te valevitet nje flamur Kuq e Zi dhe as nje tjeter Blu e Verdhe. Pse nuk paska flamur aty ku dha jeten Jashari me Jasharet?! Sigurisht qe ka! Nje flamur i Zi me shkronja arabe dhe nje shpate te sulltanit valevitet gjithe krenari mbi kokat e femijeve tane, nga te cilet presim te na mundosojne dite te lumtura para se te vdesim! Nga dashuria lindin enderra te bukura, por vetem urrejtja qenka zhgenderr maratone-trishtuese.

Islami shkon aty ku ka varferi dhe injorance sepse aty ku mungon pikellimi nuk ka vend.

Dardania eshte Shqiperi dhe Shqiperia eshte Europiane  dhe Europa eshte e Krishtere mijera vjecare.

Humanizmi i Krishtere Europian eshte i pranishem ne te gjitha fushat e jetes. Kurse (anti)humanizmi mysliman eshte perqendruar vetem tek politika komuniste islame per te pushtuar boten, dhe kete e shohim paster ne Dardani, ku vajzave te vogla u vendosen lecka arabe ne koke dhe u thuhet ‘’mashalla’’! E gjitha kjo ndodh pa pranine e prinderve, apo edhe me bekimin e prinderve gjakprishur e injorante, nga prinder qe do vazhdojne te rrisin ushtare per xhihadin dhe te shtojne numerin e te burgosurve neper vendet perendimore. Keta prinder te pacipe krijojne terrenin per te mundesuar urrejtjen per kombin shqiptar, sepse keta njerez-ne-mungese-varri besojne se Kryqi eshte i Miloshevicit dhe jo i Krishtit. Kjo pacipesi prinderore beson se lufta e Gjergj Kastriotit dhe e shumices se shqiptareve kunder pushtimit islamo-osman nuk ishte e drejte dhe se sulltanet na pushtuan per te na ndihmuar dhe nuk shikojne se si ishte Shqiperia ne vitin 1912: vendi me i humbur ne Europe e me gjere, vendi i injorances kolektive. Tentativat per sherimin e shqiptareve nga semundja e injorances islamike kane deshtuar deri me sot, por asnjehere nuk eshte vone sepse nese nuk jetuan te paret do te jetojne te mbramet.

Cfare shqiptaresh jeni ju kur lejoni grupet e morracakeve nga Afro-Azia te skllaverojne femijet tuaj?!

Miqesia e myslimaneve me sllavet eshte nje tjeter arsye per te refuzuar poshterimin e shkaterrimin tuaj.

Mospranimi i Kosoves myslimane si shtet i pavarur nga shumica e vendeve islamike eshte tjeter arsye e Forte per te filluar kerkimet per veteveten - e humbur neper dhunen islamike te sulltaneve e pashallareve!

Vjen arabi dhe te vesh arabisht ne Dardani!!!!

Thirrini mendjes!

Aktori i njohur Enver Petrovci ne nje interviste ne Top Channel shprehet shume pozitiv per dhe mbi gjithcka. Kinemane jugosllave e vlereson shume lart duke e ngritur ne majat e botes, njekohesisht nuk e fsheh krenarine e interpretimit ne teatrot e Beogradit dhe sidomos kur ka luajtur si aktor kryesor ne nje film, per te cilin shprehet se eshte aktori i pare i huaj qe ka pase nje nder te tille. Per mbiemrin e tij te ‘’cuditshem’’ Petrovci shprehet ‘’Jam Kelmendi me fis, por kur stergjysherit e mi jane debuar kemi marre mbiemrin e fshatit nga i cili vime. Familja ime eshte debuar nga Petrovci. Kete amanet nuk kemi guxuar kurre ta prishim’’! Pra, shikojeni vogelsine shqiptare! Nuk i pelqen zoterise mbiemri origjinal Kelmendi! Ne fund kur flet per projektet e se ardhmes, thote ‘’Kam shkruar nje skenar dhe pasi e ka refuzuar nje kompani italiane kam bere marreveshje me nje kompani filmike Turke, me regjisorin Murat Derman, te cilit i besoj. Nese ky film behet do te jete vertete i madh. Me kete film do te shkojme ne Europe dhe bote’’. Pra, shqiptaret do i dergoje ne Europe filmi i realizuar nga turqit me skenar te Enver Petrovcit!!!

Shoqata ‘’Konsumatori’’ nga Kosova na dergon nje shkrim ku behet fjale per nje Buke Italiane qe qenka me Dhjame Derri dhe fton konsumatoret myslimane qe te jene te kujdesshem, gjithashtu kerkon bojkotimin e kesaj buke. Sic e dime, per myslimanet  e devotshem Derri eshte po aq armik sa Demokracia. Shkrimin e prapambetjes anadollake nuk pranova ta publikoj sepse une pervec te tjerash jam edhe per rikthimin e miqesise shekullore mes nesh dhe kafshes se nderuar qe na ofron nje mish teper te shijshem. Armiqesia e shqiptarit me Derrin lindi pasi u pushtuam nga islamo-osmanet, ne te njejten kohe filloi te linde edhe armiqesia me vendet e Ballkanit dhe Europes. Eshte koha e paqes dhe dashurise, prandaj le ta duam Derrin dhe Perendimin. Islamit i kemi dhene mjaft dhe na ka dhene asgje. Derra te dashur, qofshi te bekuar!

Lufta civile ne Somali eshte e vjeter por me viktima te reja. Ky popull eshte pa buke. Femije qe vetem kockat u kane mbetur. Miliona somaleze kane emigruar ne Kenia, vend ne te cilin jane krijuar disa kampe me ndihmen e shoqatave humanitare nga Perendimi. Shtetet e Europes, Amerika, Australia etj. kane ndihmuar me qindra miliona euro dhe vazhdojne te ndihmojne, ndersa ‘’vellezerit e tyre ne islam’’ nuk ndjehen fare!  Ah po! Keta miliona njerez te pafajshem nuk kerkojne xhami por vetem buke! Te ishte per xhami popujt myslimane do kishin dhene miliarda euro!

Komisariati nr. 5 i policise se Tiranes eshte sulmuar me gure dhe mjete te ndryshme rrethanore nga pjesetare te nje familje, e cila akuzon policet si dhunuesit e nje te afermi te tyre. 4 police te plagosur. Disa nga policet shqiptare jane ish police te Enverit, ose bijte e tyre dhe vazhdojne te perdorin dhunen e cila eshte kunder ligjit. Reputacioni i policise se Shqiperise ka rene dhe demokracia shpeshhere qeshet me ta! Prandaj te dashur police, zbatoni ligjin dhe respektojeni punen tuaj fisnike, te rendesishme dhe te rrezikshme. (Vota: 34 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora