E shtune, 23.09.2023, 07:27 AM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Kurbani i djalit te Babes Sulltan

E hene, 25.07.2011, 08:00 PM


Kurbani i djalit te Babes Sulltan

 

Nga Ilir Dardani

 

Poshtersia e shqiptareve nuk ka fund. Sapo mbaron dicka e erret fillon nje tjeter. Injoranca dhe pashpirtesia anadollake na shfaqet perdite! Ja, p.sh: Sot kur Lulzim Basha bente betimin si Kryetar i Bashkise se Tiranes, nje anadollak merr dashin, nje thike dhe del perballe Bashkise dhe thote: ‘’Do bej Kurban per Kryetarin’’! Pra, ne menyre monstruoze i keputet koka nje kafshe te pafajshme per te inaguruar fillimin e punes se nje kryetari bashkie ne Europe!

Bota e qyteteruar ka gjetur menyra me te lehta per vrasjen e kafsheve, ndersa qytetaret primitive shqiptare, boshnjake e turq i therin me thike ne qafe sepse vetem keshtu eshte ‘’hallall’’. O rraca e dreqit…!

Lulzim Bashes i kemi besuar Bashkine e nje Kryeqyteti Europian dhe shpresojme te mos zhgenjehemi. Basha nuk mund te fajesohet nga qe nje anadollak qe simpatizon PD-ne ben masakra te tilla, por Policia e Tiranes duhet te beje punen e saj dhe te arrestoje kete halldupin per Armembajtje Pa Leje dhe per Vrasjen e Dashit ne Publik.

Vrasja shpellaro-anadollake ne qender te kryeqytetit ku jane te pranishem plot femije eshte e denueshme dhe Drejtesia duhet ta denoje kete monster partiako-anadollake!

 

Fotot (vetem fotot) jane marre nga gazeta Tema:

''E c'te them bre!? Turku ka punu rendshem ne dhomat tona te gjumit dhe si rezultat kemi dale ne. Ja, per Baben Sulltan, per Kryevrasesin e KryeQ****** do e ther kete dash. Ketu i thone anadollaki, nuk eshte pune me lujt'' - perfundon intervista e anadollakut.

''Mbaje fort! Allah Ykber! Ja keputa koken!'' Le ta dije Europa mbare se Shqiperia: tru-thare

''Xhamine na e ndertoi Rama, por shpresojme qe Basha te na ndihmoje ne kthimin e Babes Sulltan sepse kaurret e shejtanit na quajne kopile anadollake. Duam Baben Tone qe te zyrtarizojme veteveten. Jemi krenare qe jemi krijesa osmane. Me ndihmen e Allahut ham-ham-ham hamdyrila sallam sabah, hallve byrek e trahana do ja q***** rracen vetes dhe do perfundojme ne Sahara''


(Vota: 16 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora