E marte, 25.06.2024, 12:05 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Ndërroi jetë Fehmi Hetemi, veprimtar shumëvjeçar i kauzës sonë kombëtare

E premte, 08.07.2011, 08:55 PM


Njoftim mortor

 

Njoftojmë opinionin shqiptar në Jülich të Gjermanisë dhe rrethinë se sot në moshen 63 vjeçare nga një sëmundje e rëndë vdiq Fehmi Hetemi, veprimtar shumëvjeçar i kauzës sonë kombëtare.

I ndjeri ishte për shumë vite arkëtar i Klubit “Bashkimi Kombëtar” në Jülich, antar i Kryesisë së Klubit si dhe aktivist i LDK-së. Fehmiu su ndal për asnjë çast nga aktivitetet dhe sëbashku me Veli Selimin e ndjerë dhe Hamit Dubovcin e shumë tjerë, gjithmonë ishte aty ku e kërkonte nevoja të ishte.

Ngushllime familjes, miqëve, Kryesisë së Klubit „Bashkimi Kombëtar“ dhe LDK-së.

 

Agim Gashi(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora