E diele, 16.06.2024, 12:12 PM (GMT+1)

Kulturë

Luigi Luca Cavalli-Sforza: Algoritam

E hene, 01.02.2010, 07:59 PM


Vitrina e librit

Luigi Luca Cavalli-Sforza

Geni, Narodi i jezici

ALGORITAM

Zegreb, velja?a, 2008, f. 235; tirazhi 1000.- ekzemplarë

Gjuhëtarë dhe të tjerë të ineresuar, teksti i librit e skemat paraqesin gjuhën tonë shqiptare të vjetrën në botë.

Për informata tjera, te Kedri Mani: 044/361-669.- kadrimani@hotmai.com


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora