E diele, 02.10.2022, 08:03 PM (GMT+1)

Sport » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1967 - 1968

E diele, 19.08.2007, 05:24 PM


Skuadra e pare angleze qe fiton trofeun eshte  Manchester United, i cili mund Benfiken 4-1 pas kohes shtese.

 

Champions League - Sezoni 1967 - 1968

 

Raundi i pare

 

Beşiktaş 0-4 Rapid Wien 0-1 0-3

Glentoran 1-1 Benfica (ag)  1-1 0-0

Braunschweig - Dinamo Tirana (c)  (c) 

Valur (ag)  4-4 Jeunesse Esch 1-1 3-3

Man. United 4-0 Hibernians 4-0 0-0

Skeid 1-2 Sparta 0-1 1-1

Celtic 2-3 Dynamo Kyiv 1-2 1-1

Górnik 4-0 Djurgården 3-0 1-0

St-Etienne 5-0 KuPS 2-0 3-0

Olympiakos 3-5 Sarajevo 2-2 1-3

Dundalk 1-9 Vasas 0-1 1-8

Olympiacos 0-2 Juventus 0-0 0-2

Ajax 2-3 Real Madrid (aet)  1-1 1-2

Basel 4-5 Hvidovre 1-2 3-3

Chemnitz 2-5 Anderlecht 1-3 1-2

Botev 2-3 Rapid Bucuresti (aet)  2-0 0-3

 

Raundi i dyte

 

Vasas 11-1 Valur 6-0 5-1

Rapid Wien 1-2 Braunschweig 1-0 0-2

Hvidovre 3-6 Real Madrid 2-2 1-4

Sarajevo 1-2 Man. United 0-0 1-2

Benfica 2-1 St-Etienne 2-0 0-1

Dynamo Kyiv 2-3 Górnik 1-2 1-1

Sparta 6-5 Anderlecht 3-2 3-3

Juventus 1-0 Rapid Bucuresti 1-0 0-0

 

Cerekfinale

 

Braunschweig 3-3 Juventus (ag)  3-2 0-1

Man. United 2-1 Górnik 2-0 0-1

Vasas 0-3 Benfica 0-0 0-3

Real Madrid 4-2 Sparta 3-0 1-2

 

Semi Final

 

Man. United 4-3 Real Madrid 1-0 3-3

Benfica 3-0 Juventus 2-0 1-0

 

Finalja

 

Man. United (aet)  - Benfica 4-1(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora