E merkure, 31.05.2023, 09:55 PM (GMT+1)

Sport » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1964 – 1965

E diele, 19.08.2007, 04:51 PM


Sezoni 1964 – 1965 do kishte numer 1 perseri Interin pasi mund Benfiken 1-0 ne San Siro.

 

 

 

Champions League - Sezoni 1964 – 1965

 

Ndeshjet paraeliminatore

 

KR 1-11 Liverpool 0-5 1-6

Sachsen 2-6 Györ 0-2 2-4

Rangers (ag)  5-5 Crvena Zvezda 3-1 2-4

Sachsen 2-6 Vasas 0-2 2-4

P?íbram 4-4 Górnik (ag)  4-1 0-3

St-Etienne 3-4 Chaux-de-Fonds 2-2 1-2

Partizani 0-2 Köln 0-0 0-2

Anderlecht (ag)  2-2 Bologna 1-0 1-2

Reipas 2-4 Lyn 2-1 0-3

Loko Sofia 8-5 Malmö 8-3 0-2

Sliema 0-7 Dinamo Bucuresti 0-2 0-5

Rapid Wien 5-0 Shamrock Rovers 3-0 2-0

Glentoran 4-5 Panathinaikos 2-2 2-3

Aris 2-10 Benfica 1-5 1-5

Amsterdam 4-1 Fenerbahçe 3-1 1-0

B 1909 2-9 Real Madrid 2-5 0-4

P?íbram - Górnik 0-0 1-3

 

Raundi i pare

 

Amsterdam 8-1 Lyn 5-0 3-1

Chaux-de-Fonds 1-6 Benfica 1-1 0-5

Panathinaikos 2-3 Köln 1-1 1-2

Internazionale 7-0 Dinamo Bucuresti 6-0 1-0

Real Madrid 6-2 P?íbram 4-0 2-2

Vasas 8-7 Loko Sofia 5-3 3-4

Györ 8-7 Loko Sofia 5-3 3-4

Rangers 3-0 Rapid Wien 1-0 2-0

Liverpool 4-0 Anderlecht 3-0 1-0

 

Cerekfinale

 

Köln 0-0 Liverpool (t)  0-0 0-0

Internazionale 3-2 Rangers 3-1 0-1

Amsterdam 1-2 Györ 1-1 0-1

Amsterdam 1-2 Vasas 1-1 0-1

Benfica 6-3 Real Madrid 5-1 1-2

 

Semi Final

 

Györ 0-5 Benfica 0-1 0-4

Liverpool 3-4 Internazionale 3-1 0-3

 

Finalja

 

Internazionale - Benfica 1-0(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora