E hene, 29.05.2023, 01:16 AM (GMT+1)

Sport » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1965 – 1966

E diele, 19.08.2007, 04:59 PM


Rikthehet Reali duke mundur ne finale Partizanin e Beogradit me rezultatin 2-1. Reali triumfon per here te gjashte.

 

 

 

Champions League - Sezoni 1965 – 1966

 

Ndeshjet paraeliminatore

 

Keflavik 2-13 Ferencváros 1-4 1-9

Lyn 6-8 Derry 5-3 1-5

Fenerbahçe 1-5 Anderlecht 0-0 1-5

Feyenoord 2-6 Real Madrid 2-1 0-5

Tirana 0-1 Kilmarnock 0-0 0-1

Djurgården 2-7 Levski 2-1 0-6

Dublin City 1-3 Victoria 1-0 0-3

LASK 2-5 Górnik 1-3 1-2

Lausanne 0-4 Sparta 0-0 0-4

HJK 2-9 Man. United 2-3 0-6

Partizan 4-2 Nantes 2-0 2-2

Panathinaikos 4-2 Sliema 4-1 0-1

Dinamo Bucuresti 7-2 B 1909 4-0 3-2

Stade Dudelange 0-18 Benfica 0-8 0-10

APOEL 0-10 Bremen 0-5 0-5

 

Raundi i pare

 

Partizan 3-1 Bremen 3-0 0-1

Ferencváros 3-1 Panathinaikos 0-0 3-1

Levski 4-5 Benfica 2-2 2-3

Kilmarnock 3-7 Real Madrid 2-2 1-5

Victoria 1-5 Man. United 0-2 1-3

Anderlecht - Derry (c)  (c) 

Sparta 5-1 Górnik 3-0 2-1

Dinamo Bucuresti 2-3 Internazionale 2-1 0-2

 

Cerekfinale

 

Man. United 8-3 Benfica 3-2 5-1

Internazionale 5-1 Ferencváros 4-0 1-1

Anderlecht 3-4 Real Madrid 1-0 2-4

Sparta 4-6 Partizan 4-1 0-5

 

Semi Final

 

Real Madrid 2-1 Internazionale 1-0 1-1

Partizan 2-1 Man. United 2-0 0-1

 

Finalja

 

Real Madrid - Partizan 2-1(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora