E enjte, 26.01.2023, 09:46 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Nebil Çika në Ora News: Po mashtrohet me zhvarrosjen e të zhdukurve në burgun e Burrelit

E shtune, 10.10.2020, 09:19 AMGjetja e të zhdukurve të diktaturës së komunizmit ka qenë një ndër kërkesat kryesore të familjarëve.

Nebil Çika kreu i Shoqatë Antikomuniste e te Përndjekurve Politike te Shqipërisë thotë se po mashtrohet me zhvarrosjen e të zhdukurve të komunizmit në burgun e Burrelit.

“Janë me mijëra që kanë vdekur në burg dhe nuk janë kthyer eshtrat familjarëve. Është një varrezë masive përmes burgut”

Në buxhetin e shtetit që nga viti 2013 deri tani nuk ka asnjë lekë për zhvarrosjen. Që nga ky akt vërtetohet se kjo qeveri nuk ka vullnetin për ta bërë këtë punë. Ndërkohë që papritur u lajmërua se po nis zhvarrosja në burgun e Burrelit. Këtë e mirëprita por pas 3-4 orësh u ndërprenë gërmimet”

SHIKOJENI KETU:

https://www.youtube.com/watch?v=CIGIbNpYA_0&t=444s(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Demaj, Bajraktari, Rexhepi: Deklaratë për opinion Mehmetali Rexhepi: Shuhet bamirësi - dritëson bamirësia Ramush Haradinaj: Kujtojmë martirizimin e familjes Deliu Ramush Haradinaj: Kosova hodhi një hap të madh përpara me marrëveshjen në Washington Ramush Haradinaj: Bob Dole vazhdon të jetë një luftëtar i devotshëm kundër komunizmit dhe shtypjes Prend Buzhala: Shkoi në përjetësi Bashor Gegë Buzhala Dekleratë për media e ish-luftëtarve të Batalionit "Atlantiku" Ngacmonte meshkuj të mitur, shkarkohet hoxha shqiptar i një xhamie në Gjermani Gjekë Gjonaj: Rikthehet koronavirusi në Malësi Rrjeti i Mërgimtarëve: Apel drejtuar BE-së Klajd Kapinova: Afrikano amerikani Jamaal Bowman mundi socialistin veteran Rep. Eliot Engel Liga e Arumunëve të Shqipërisë: Komunikatë për shtyp Kundërshtojnë ndërtimin e xhamisë së dytë në fshat, Gjykata e Lipjanit ngre padi kundër 12 qytetarëve! Jahja Drançolli: Si sot, në vitin 1885, ka arritur Statuja e Lirisë në limanin e New York-ut! Gjekë Gjonaj: Humbëm Prof. Dr. Simë Dobrecin Mërgimtarët e Skivjanit për ndërtimin e sheshit kryesor të fshatit Jahja Drançolli: Formimi i Ushtrisë Amerikane dhe Dita e Flamurit Rrahman Hyseni: Vizita e diplomatit shqiptar Gent Cakaj në Medvegjë... Qendresa Nikqi: Dr. Ermira Babamusta mbajti trajnimin “Udhёheqja dhe Qeverisja Efektive” për liderët e rinj të Ballkanit Jozefina Topalli: Kjo kaste politike e korruptuar duhet shkulur!

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora