E marte, 16.04.2024, 03:18 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Ngacmonte meshkuj të mitur, shkarkohet hoxha shqiptar i një xhamie në Gjermani

E premte, 26.06.2020, 02:26 PM


“Pa Censurë” kohë më parë ka raportuar për një person me inicialet A.B. me profesion hoxhë në një nga Xhamitë në Gjermani (për shkaqe etike nuk zbulojmë identitetin), ngacmon seksualisht meshkuj të mitur.

Siç raporton ky medium, në redaksinë e tyre janë paraqitur dy djem të ri, të cilët kishin qenë të ngacmuar personalisht nga hoxha A.B.,emisionin e plotë me video mund ta ndiqni në këtë link: https://youtu.be/YmcJz9QgkyY, derisa thonë se edhe vet si medium me iniciativat e tyre kanë vërtetuar tentimet e hoxhës A.B. për marrëdhënie me personat e mitur të të njëjtës gjini.

“Fillimisht ishte shokues lajmi për kryesinë e xhamisë dhe të njëjtët kundërshtuan, por, sot pasi kanë kaluar muaj është vërtetuar se hoxha në fjalë ngacmon seksualisht djemt e mitur!”, thuhet në raportimin e Pa Censurë.

Lidhur me rastin për mediumin në fjalë ka folur kryetari i Xhamisë “D” në Gjermani S.B.

“Doja të ju falemnderoj si redaksi që na keni hapur sytë për të ashtuquajturin hoxhë, në fillim na është dukur e pamundur që një hoxhë të kryej veprime të tilla, por me kalim e kohës ps videos tuaj, ne kemi filluar që të interesohemi dhe ta marrim seriozisht, na është dashur kohë deri sa e vërtetuam! Andaj edhe shkruaj që të ju falemnderoj dhe njoftoj se i ashtuquajturi hoxhë është shkarkur menjëherë nga detyra, na ka turpëruar” shprehet S.B.

Teksa ka kërkuar nga Pa Censurë që të mos përmendet publikisht emri i xhamisë në të cilën ka qenë pjesë hoxha në fjalë.

botasot.info(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Gjekë Gjonaj: Rikthehet koronavirusi në Malësi Rrjeti i Mërgimtarëve: Apel drejtuar BE-së Klajd Kapinova: Afrikano amerikani Jamaal Bowman mundi socialistin veteran Rep. Eliot Engel Liga e Arumunëve të Shqipërisë: Komunikatë për shtyp Kundërshtojnë ndërtimin e xhamisë së dytë në fshat, Gjykata e Lipjanit ngre padi kundër 12 qytetarëve! Jahja Drançolli: Si sot, në vitin 1885, ka arritur Statuja e Lirisë në limanin e New York-ut! Gjekë Gjonaj: Humbëm Prof. Dr. Simë Dobrecin Mërgimtarët e Skivjanit për ndërtimin e sheshit kryesor të fshatit Jahja Drançolli: Formimi i Ushtrisë Amerikane dhe Dita e Flamurit Rrahman Hyseni: Vizita e diplomatit shqiptar Gent Cakaj në Medvegjë... Qendresa Nikqi: Dr. Ermira Babamusta mbajti trajnimin “Udh?heqja dhe Qeverisja Efektive” për liderët e rinj të Ballkanit Jozefina Topalli: Kjo kaste politike e korruptuar duhet shkulur! "Shpresë & Paqe" në SHBA, dënon krimin monstruoz të pedofilit Abaz Doku Myftiu Saqipi: Dorëheqja e Reisit Sulejman Rexhepi, akt i lartë moral e intelektual Myftinia Shkodër: Lavdi emrit tënd, veprës tënde, frymëzimit tënd, i bekuari Sulltan Mehmet Fatih! Albin Kurti nuk pajtohet me vendimin e Gjykatës Kushtetuese Deklaratë e Sh.B.A-ve për vendimin e Gjykatës Kushtetuese Avdullah Hoti: Është koha të bashkohemi për të ardhmen e vendit dhe qytetarëve tanë Isa Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se Shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon Ramush Haradinaj: Përshëndes aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora