E premte, 19.04.2024, 07:04 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

"Shpresë & Paqe" në SHBA, dënon krimin monstruoz të pedofilit Abaz Doku

E merkure, 03.06.2020, 10:42 AM


Organizata e Gruas "Shpresë & Paqe" në SHBA, dënon krimin monstruoz të pedofilit Abaz Doku në Shqipëri!

Ngjarja në fjalë na ka lënduar thellë. Sigurisht nuk është rasti i pari që shoqëria shqiptare përballet me fenomene të tilla të rënda, negative e të rrezikshme.

Pas familjarëve të vajzës, na shqetëson fakti që edhe pse ka patur sinjalizime për sjelljet e tij abuzive është toleruar nga policia, shkolla e shoqëria duke  i "dhënë kohë e hapësirë" këtij krimineli për të abuzuar më tej me vajzën e vogël.

"Welcome to hell baby", pse nuk u arrestua në kohë ky pedofil, por lihej i lirë duke denigruar me mbishkrime të tilla e video personalitetin e një të miture?

Dhe duke mos e lënë të qetë nxënësen në jetën e saj familjare e në bankat e shkollës.

Si nëna e si motra, shprehim indinjatën tonë e i bëjme thirrje organeve të drejtësisë që krimineli  Abaz Doku dhe djemtë e tjerë që abuzuan me të miturën të marrin dënimin maksimal.

Masa ndëshkimore duhet të merren edhe ndaj atyre që heshtën; gruas së Abaz Dokut, drejtuesve të shkollës, kryeplakut të "Bregut të lumit" si dhe ndaj ndonjë punonjësi të policisë që është përfshirë në këtë dramë që ka tronditur gjithë komunitetin shqiptar.(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Myftiu Saqipi: Dorëheqja e Reisit Sulejman Rexhepi, akt i lartë moral e intelektual Myftinia Shkodër: Lavdi emrit tënd, veprës tënde, frymëzimit tënd, i bekuari Sulltan Mehmet Fatih! Albin Kurti nuk pajtohet me vendimin e Gjykatës Kushtetuese Deklaratë e Sh.B.A-ve për vendimin e Gjykatës Kushtetuese Avdullah Hoti: Është koha të bashkohemi për të ardhmen e vendit dhe qytetarëve tanë Isa Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se Shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon Ramush Haradinaj: Përshëndes aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese Diaspora: SHBA - Mbe?shtesni qeverine? e Albin Kurtit Fitër Bajrami: Myftiu Saqipi, priti një delegacion të lartë institucional Nexhmedin Saqipi: Marrëveshja e arritur në Tiranë u konkretizua në Beograd Dibrani - Transport: Urojmë festen e Fiter Bajramit 'Këshilli i Turpit'- Ja sa paga marrin në shtet ata që firmosën pro shembjes së TK Video e aksionit terrorist në Teatrin Kombëtar Nikoll Lesi: Edi Rama, një njeri i tjetërsuar nga pushteti LSHKSHA “Aleksandër Moisiu” në Austri: Kundër aktit barabar të shembjes së Teatrit Kombëtar Skandal: ISHSH kërkon të mbyllë sinjalin e RTV ORA Unioni i Gazetarëve: Masat penalizuese ndaj Ora News janë akte të pastra lufte ndaj medias Luan Dibrani: Demonstrata kundër masave Covid 19 në disa qytete të Gjermanisë! Ish-i burgosuri politik: I fyer nga aktivistët e Albinit, shokut të burgut! Xhemal Ahmeti: Fuqia e Erdoganit

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora