E enjte, 13.06.2024, 11:12 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

LSHKSHA “Aleksandër Moisiu” në Austri: Kundër aktit barabar të shembjes së Teatrit Kombëtar

E enjte, 21.05.2020, 03:10 PM


LIDHA E SHKRIMTARËVE DHE KRIJUESVE SHQIPTARË  “ALEKSANËR MOISIU” NË AUSTRI

Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë Z. Edi Rama.

P R O T E S T Ë

Kundër aktit barabar të shembjes së Teatrit Kombëtar.

Me hidhërim e pritem aktin e shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë.  Shembjet e ndërtesave me aq vlera në jetën kulturore të qytetarit shqiptar nga secili cep i Shqipërisë është i pa arsyeshëm, është i dëmshëm dhe nga kjo logjikisht: Akt antikombëtar!

Të gjithë pushtuesit kanë rrënuar tempuj shqiptar, ju si njeri me shkollim nga bota e artit, u renditët në grupin e  shkatërruesve.

Arsyetimi i shembjes është qesharak, cinik dhe antinjerëzor!

Ky akt përket me logjikën shkatërruese gjithandej errësirave shpirtërore në glob.

Akti juaj është imazh i keq e agresiv për shqiptarët kudo!

Me hidhërim të thellë!(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora