E shtune, 02.03.2024, 03:01 AM (GMT)

Kulturë

Familja Gjika: Falenderim për një ngushëllim

E shtune, 07.03.2009, 12:58 PM


 


FALENDERIM PER NJE NGUSHELLIM


Te dashur miq te Fjales se Bukur dhe te Lire Shqip, kudo ne Bote dhe revistes "Pelegrin".


Ne emer te Familjes Gjika, u sjell falenderime te perzemerta qe ndate dhimbjen, per humbjen e Artistit te madh, Viktor Gjikes.

Keto dite, ndersa i jepnim lamtumiren e fundit, njeriut tone te dashur, ne pame se i ndjeri Viktor nuk ishte vetem i yni, por i gjithe bashkekombesave te tij, Ne nuk u ndjeme vetem ne kete humbje te madhe, por na rrethoi dashuria, respekti, fjala juaj e ngrohte. Kjo tregoi qe ne shqiptaret e duam njeri tjetrin dhe kujdesemi per njeri tjetrin ne fatkeqesi..

Paçi veç te mira ne shtepiat tuaja.


Me respect,

Julia GJIKA


6 mars 2009

TRABOINI-FILM  ANTOLOGJIA - PORTAL  AVT
“Poezia është e folura përçart e perëndive.” - Platon


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora