E diele, 25.02.2024, 02:35 PM (GMT)

Kulturë

Doruntina Azemi: Pavarësia

E shtune, 07.03.2009, 11:55 AM


             PAVARËSIA

             Moj Kosovë sa shumë luftove,
             Sa shumë trima i flijove
             Shumë fëmijë mbetën jetima,
             Se i patëm baballarët trima.
                   
             Pavarësi,moj Pavarësi,
             Më në fund na erdhe ti,
             Ne me vite kemi pritë,
             Të gëzohemi në këtë ditë.
 
             O populli shqipëtar,
             Gëzuar Pavarësinë !
             Erdhi koha e duhur,
             Ta gëzojmë lirinë !
 
             Dhe fëmijët tanë,
             Do të jenë të lumtur,
             Që do ta gëzojmë lirinë,
             Në Kosovën e bukur !
 
                         Doruntina Azemi
                         Mitrovicë(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora