E merkure, 17.04.2024, 11:48 PM (GMT+1)

Mendime

Agron Gjekmarkaj: Me 2 Prill në Shkodër

E marte, 02.04.2024, 07:48 PM


Agron Gjekmarkaj:

Me 2 Prill në Shkoder, në ditën e kujtesës e cila e fton ndërgjegjën qytetare e politike të gjithësecilit për të reflektuar, qendruar e ringritur. Arben Broci, Nazmi Kryeziu, Besnik Ceka, Bujar Bishanaku në kapercyell të historisë u bënë simboli i aspiratave më sublime për liri dhe demokraci. Një popull që harron dëshmorët e vet kompromenton historinë dhe të ardhmen e tij.

Shkodra dhe Shqipëria nuk do ta bëjnë kurrë këtë !

PD sot ka forcën e shembullit, me idealizmin e heroizimit, me vullnetin e rezistencës për ti shërbyer kësaj shoqërie, këtij vendi, për të nderuar kujtimin e themeluesve të saj që aspiruan Shqipërinë si gjithë Europa do të mbetet garante e këtyre vlerave, vetë shpirti i lirisë!

Lavdi dëshmorve!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100069034779753(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora