E hene, 15.04.2024, 08:01 PM (GMT+1)

Kulturë

Gani Mehmetaj: Festen e Pavarësisë e pritem në Hora e Arbëreshëvet (Sicili)

E marte, 20.02.2024, 08:37 PM


Katër ditë të qëndrimit në Palermo dhe në Hora e Arbëreshëvet ishin katër ditë të paharruara. Shumë histori e trashëgimi në pak vend.  Është diçka që rrallë ndeshet diku në botë.

Ishim 50 vizitorë nga qytete të ndryshme të Dardanisë në organizim të kompanisë turistike “Aventuro” të Prishtinës.

Fotot janë marrë nga:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100094600952931(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora