E premte, 12.07.2024, 02:25 PM (GMT+1)

Kulturë

Blerim Rrecaj: Ta përqafojmë mirësinë

E marte, 08.11.2022, 07:23 PM


Blerim Rrecaj

Ta përqafojmë mirësinë

Endemi nëpër jetë si nëpër vek dërrasash

Asnjëherë s’dijmë se ku do të arrijmë

Një refren i bukur mendjezemre lind

Çdoherë e çdoku ta përqafojmë mirësinë

Fjalëëmbël e vepërëmbël të jemi

Sa mundemi ta largojmë zymtësinë

T’i afrohemi të bukurës që na pret krahapur

Çdoherë e çdoku ta përqafojmë mirësinë

Të mbjellim fara vlere nëpër ara të lëruara

T’i ruajmë e t’i mbrojmë t’i shohim se si mbijnë

Afër e fare pranë dritë e rritë t’i kemi

Çdoherë e çdoku ta përqafojmë mirësinë

Liri e dashuri të rriten përditë

Krahëpërkrah të ecin paqe e zhvillim

Në çdo breg e shteg e labirint e kudo që të jemi

Çdoherë e çdoku ta përqafojmë mirësinë(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora