E shtune, 13.07.2024, 08:31 PM (GMT+1)

Mendime

Kimete Berisha: As djalli nuk bën më zi!

E enjte, 01.09.2022, 07:48 PM


As djalli nuk bën më zi!

Nga Kimete Berisha

1. Pse Albin Kurtit i konvenon të armiqësohet me krejt mësimdhenësit?

2. Pse i pêlqen të armiqësohet me personelin shëndetësor?

3. Pse i konvenon t'i lë shqiptarêt në terr!

Për serbët nuk ka reduktime (as nuk e paguajnë rrymën as nuk ua ndalin)!

4. Çfarë anti-shqiptari dhe çfarë psikooati duhet të jesh që në këtë kohe krizë të madhe ekonomike t'ua ndalosh pagat mësimdhënêsve.

Plus ua ndalon pagat për muajin që shkoi, kur nuk ka pasur grevë!

5. Kush është ky njeri? Për kë punon ky?

Pse e ka nxitur eksodin e shqiptarëve, kurse Fushê-Kosova u bë Preshevë!

6. Pse refuzon të takohet me mësimdhënësit, e nuk refuzon të bëj marrëveshje sekrete me Serbinë (sekrete, sepse askush nuk e ka parë atë marrëveshje)!

7. Ose është i shantazhuar, ose i kushtëzuar, ose i frikësuar, ose i paditur.

8. Pse kjo letargji e shqiptarëve!

Pse nuk rebelohet kush?

Ua ndal rrymën - durojnë.

Ua rritë çmimet - durojnë.

Ua ndal pagat dhe i kërcënon me bukë mësimdhënësit - ata heshtin dhe durojnë.

9. Cili është qëllimi i këtij njeriu?

Pse i urren shqiptarët kaq shumë!

A i urren natyrshëm apo është i detyruar t'ua shkatërrojë jetën shqiptarëve?

10. Ky është njeriu më i keq, më i paskeupullt  dhe më arrogant që ka njohur politika shqiptare. Kështu, bash ashiqare, kundër shqiptarëve nuk ka punuar askush!

11. Njeriu që i ka kallur institucionet për ta marrë pushtetin, sot i ndëshkon me paga ata që protestojnë për të drejtat e tyre elementare.

12. Kush është ky njeri?!

P.S. As djalli nuk bën më zi, veç një kriminel verën e bën dimër dhe shtëpinë ta bën ujk.

facebook.com/kimete.berisha(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora