E shtune, 22.06.2024, 03:52 PM (GMT+1)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Desanti i Kompanise? 4000

E hene, 25.10.2021, 06:00 PM


Desanti i Kompanise? 4000

Nga Kastriot Dervishi

Tre foto nga jeta e desantit te? lirise?, Kaso Shehu (1918-1989), i de?nuar dy here? nga regjimi komunist dhe qe? vuajti 20 vjet, 7 muaj, 19 dite? burgim. Fotoja ku duket i veshur me rroba ushtarake i takon date?s së arrestimit, më 26.7.1951. E fundit e?shte? pak muaj para vdekjes ne? Repartin nr.305 Pe?rparim, Sarande?. Këta ishin në anën e duhur të historisë.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora