E merkure, 04.10.2023, 09:52 PM (GMT+1)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Burgosur në Jugosllavi, internuar në Seman

E enjte, 26.08.2021, 06:38 PM


Ishte burgosur në Jugosllavi, por e mbanin të internuar në Seman. Ishte martuar edhe në Fier, por nuk e linin të jetonte si çift. Gruaja "qëndronte te shokët". Ky ishte trajtimi kriminal që regjimi i E.H. u bënte shqiptarëve të Kosovës. I prekuri detyrohet të shkruajë sekretarit të parë.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora