E enjte, 13.06.2024, 08:36 PM (GMT+1)

Vërtetësi

Hoxha shqiptar i quan gratë “me të meta në të menduar''

E diele, 26.09.2021, 07:30 PM


Talibanizëm ka kudo…/ Hoxha shqiptar i quan gratë “me të meta në të menduar''

Një hoxhë shqiptar në Shkup, ka bërë disa deklarata skandaloze, që e kanë shndërruar menjëherë në “meme” në rrjetet sociale.

Në një nga ligjëratat e veta, hoxha shfaq pikëpamje denigruese dhe diskriminuese ndaj grave, duke i quajtur “me të meta në të menduar dhe të dobëta”.

“Sikur na e ka treguar islami, gruaja është e dobët. Gruaja është e dobët në krye. Kështu ka thënë pejgamberi. Janë me të meta në të menduar”, citohet të ketë thënë hoxha.

Video e hoxhës është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale dhe tregon që talebanizmi nuk ka prekur vetëm Afganistanin…

tpz.al(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora