E marte, 23.04.2024, 09:37 AM (GMT+1)

Editorial » Ukaj

Ndue Ukaj: Sot është dita e dashurisë

E diele, 14.02.2021, 11:23 AM


Ndue Ukaj:

Sot është dita e dashurisë, dita e Shën Valentinit, një prifti nga Roma që sakrifikoi shumë për dashuri, dhe në këtë ditë Kosova po organizon zgjedhjet e lira e demokratike.

Kjo është  një ditë e shënuar, që na kujton përkatësinë tonë oksidentale, prandaj ta kujtojmë njeriun që i dha dashuri pafund vendit.

Sot jemi fatlum për mundësinë që kemi të rrisim kulturën demokratike dhe shpirtin e tolerancës dhe për këtë merita pafund ka Ibrahim Rugova.

Kosova s' ka nevojë për mohues, avanturierë dhe propagandues të ideve proletare, që duan ta kthejnë vendin në pikën zero, për eksperimente ideologjike e lavdi personale, por për njerëz të urtë dhe që i njohin të arriturat e deritanishme dhe që kujdesin për vendin e raportet me miqtë i kanë bosullë orientimi.



(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora