E shtune, 25.05.2024, 02:49 PM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Molla hyjnore

E hene, 04.01.2021, 10:18 AM


Satirike

Molla hyjnore

Te Molla e Kuqe

Diku afër Nishit,

E humbi Eva

Unazën e gishtit!

Adami u çmend

I zgurdulloi sytë,

I mbetet prapë

Molla në fyt!

Zoti e zbret poshtë

Te Molla e Kuqe,

Një thes me hile

Vese edhe huqe!

Në të e vendosi

Të parën tradhtinë,

Së dyti inatin

S’treti paditurinë!

Pa dashje ra thesi

Nga dega në tokë,

Na del shqiptari

Me plis në kokë!

Sevdail Hyseni

(Karikatura marrë nga interneti)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora