E premte, 19.07.2024, 03:44 AM (GMT+1)

Kulturë

Ramush Haradinaj: Shenjtorja Nënë Tereza, sinonim i shpresës për miliona njerëz

E merkure, 26.08.2020, 06:30 PM


Ramush Haradinaj:

Shqiptarët i dhanë shumë civilizimit botëror, në të gjitha periudhat historike. Sot në ditëlindjen e saj, kujtojmë bijën tonë, që me fuqinë e saj rrezatuese, mbeti e pavdekshme në historinë botërore.

Shenjtorja Nënë Tereza, erdhi në jetë 110 vite më parë, për t'u bërë sinonim i shpresës për miliona njerëz, shembull përkushtimi në mbrojtjen e jetës njerëzore. Shqiptarët përgjithmonë krenarë për Shën Terezen, të bekuar që botës i dhanë nobelisten e paqes, që dhuroi aq shumë dashuri për njerëzimin deri në frymën e fundit.

Shqiptarët i dhanë shumë civilizimit botëror, në të gjitha periudhat historike. Sot në ditëlindjen e saj, kujtojmë bijën...

Posted by Ramush Haradinaj on Wednesday, August 26, 2020


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora