E marte, 28.11.2023, 07:42 PM (GMT)

Editorial » Latifi

Blerim Latifi: Të bashkohemi si në Rambuje dhe Vjenë, ose dështimin do ta kemi të garantuar!

E shtune, 06.06.2020, 11:16 AM


Blerim Latifi:

Votimi i ministrave të AAK-së kundër heqjes së reciprocitetit nuk është veprim i thjesht populist! Është shenjë se konsensusi në koalicionin e ri qeverisës nuk do të jetë i lehtë, çarjet do të shfaqen shpejtë dhe divergjencat eventuale rreth rezultateve të dialogut me Serbinë do të na sjellin krizën e re politike, viktimë e parë e të cilës, kuptohet, do të jetë qeveria Hoti. Vështirë se mund të kemi përparim në dialogun me Serbinë, derisa nuk e kemi një marrëveshje të brendshme mbi qëllimet që duam t'i arrijmë nga ky dialog. Ne ose do të bashkohemi si në Rambuje dhe Vjenë, ose dështimin do ta kemi të garantuar!(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora