E diele, 03.12.2023, 01:41 AM (GMT)

Editorial » Latifi

Blerim Latifi: Kanë kaluar 552 vjet nga vdekja e tij dhe ende turkofilat vazhdojnë të merren me Skënderbeun

E shtune, 30.05.2020, 09:30 AM


Blerim Latifi:

Kanë kaluar 552 vjet nga vdekja e tij dhe ende turkofilat vazhdojnë të merren me Skënderbeun. Edhe pas pesë shekujve ende i tmerron lavdia e tij. Mendojeni kur ka qenë gjallë, i ka l'shu shpirti veç emrin kur ia kanë degju. Këta mercenarë një gjë duhet të mos e harrojnë: paret e babës mbret një ditë harxhohen, thirrjet e tyre " dum babën sulltan", askush nuk ka për t'i marrë seriozisht, e ajo që ka për të mbetë është kombi shqiptar dhe baba i tij i vërtetë, Gjergj Kastrioti.(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora