E marte, 21.05.2024, 11:31 PM (GMT+1)

Mendime » Radovani

Fritz Radovani: Sa presidenta qet vilja e rrushit?!

E hene, 01.06.2020, 12:52 PM


Nga Fritz RADOVANI:

VIRUSI  PYET:  PO  KET  A  E  DINI:

SA  PRESIDENTA  QET  VILJA  E  RRUSHIT?!

NDOSHTA… NUK ASHT E KJARTË PYETJA…

SA PRESIDENTA KANË NXJERRË VNESHTAT TONA..?! OSE MA SAKTË:

NJË VILE RRUSH A THUE I QET DY PRESIDENTA ? PRAP… JO,

HAXHI LLESHI  E  RAMIZ ALIA PREJ NJË VILES KANË DALË !? NUK BESOJ !!

JO, NDRYSHON SHIJA… RRUSHI I BOSNJES NDRYSHON NGA AI I DIBRES…

ASHTU SI NDRYSHON AI TJETRI… ANDEJ, NGA KY KËNDEJ…

VNESHTA E MOJSIUT KU KRAHASOHET ME T’ HASHIM THAÇIT !?

PER ME BA ENVER HOXHEN KANË PRUE HARDHINË PREJ TURKIJET…

EDHE EDI RAMËS I PELQEN SHIJA E RRUSHIT TURK… NUK KA KUFINJË...

E SILLNIN TOPTANËT DIKUR… PER SHIJE T’ MATJANVE…

BESOJ JU KUJTOHET NIPAVE T’ ZOGOLLIT RRUSHI N’ SOFRAT E EGJIPTIT ?

EDHE GJERALDINA KUR TAKOI NEXHMIJEN: RRUSHIN TURK KUJTUENE…

“NUK KA T’ PAGUEM !” THONIN… NJË LINGOTË ARI NJË KOKERR…

“ME DY A TRI KOKRRA”, DREJTOHEN SHQIPTARET EDHE 50 VJET…

ZGERDHIHEN SLLAVËT, GREKËT, RUSËT… FIKET GAZIT ERDOGANI…

KA SHEH VILEN PLOT ME PRESIDENTA ANADOLLAKË ANTISHQIPTARË…

E... KAH QELBËT JONI EDHE ADRIATIKU.., E MBARË EUROPA…

SHETITNI, SHETITNI ME TE NË DORË… JU KA ARDHË DITA !..

Melbourne, Qershor 2020.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora