E merkure, 04.10.2023, 06:56 AM (GMT+1)

Mendime » Radovani

Fritz Radovani: Kush nuk m'shikon?

E marte, 14.04.2020, 10:17 AM


Nga Fritz RADOVANI:

VIRUSI  PYET:

KUSH  NUK  M’  SHIKON ?

“JAM  MBI  KOKAT  TUEJA !”

“TIRANI  HERO”41 Vjet 11 PRILL 1985: ISHTE DIKTATORI MA BARBAR I POPULLIT  T’ VET.

SOT, NUK I NJIHET AS  TERRORI, AS  PERSEKUCIONI  E  AS  MASAKRAT  E  TIJ.

MBI 45.000 TË VRAMË,

TË MBYTUN NË HETUESI, ME GJYQ E PA GJYQ, NË KAMPE SHFAROSJE, NË INTERNIME, KUFINJ, USHTRI…ETJ. DERI NË 1974...E VAZHDON EDHE SOT...

DERI  KUR  KËSHTU ?!

Melbourne, 14 Prill 2020(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora