E premte, 08.12.2023, 01:39 AM (GMT)

Mendime » Radovani

Fritz Radovani: Sikur t’a kishe Arken e Noheit?!

E premte, 20.03.2020, 06:32 PM


Nga Fritz RADOVANI:

SIKUR  T’A  KISHEARKEN  E  NOHEIT ?!

ARKA IMAGJINARE E NOHEIT…

Sa miljarda njerzë sot mendojnë si unë ?!

-          As nuk din kush me e diftue…

Po neser, sa do të mendojnë si unë ?

Asht mirë me e lanë të shkrueme n’ Arkë, edhe pse …

Per disa shekuj “disa..”, nuk kanë me dijtë me e lexue !..

Melbourne, 20 Mars 2020.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora