E hene, 15.04.2024, 06:59 PM (GMT+1)

Mendime » Radovani

Fritz Radovani: ''Si e bana boten burg''!

E marte, 21.04.2020, 12:59 PM


Nga Fritz RADOVANI: 4

VIRUSI  JU  PYET: PO KET A E DINI ?

“SI  E  BANA  BOTEN  BURG ?!”

DO  T’A  SHIKONI  ME “RILINDJEN” !

“Shqipëria e ‘Rilindur” socialiste marrshon drejtë greminës…”

Lexoni “Veprat” e tiranit, aty do të mësoni si bahet Bota burg!

Ai na i mbylli dyert’ e Europës, dhe  kthei Shqipninë në vendin ma të varfen, ku mungonte edhe buka… Mos e harroni buken e misrit si tullë me triska, e rradhat e pafund... Të burgut tonë!.

Diktatorët tiranë per vedi ushqeheshin me gjakun e Popullit!

Askush nuk shikon se shka po ngjet sot në Ballkan!..

A e dini se Populli Shqiptar ka kalue diktaturen ma barbare në të gjithë Lindjen komuniste, në “Perandorinë e së keqes”?!

A ju kujtohet sigurimi i shtetit, me specialista jugosllavë, rus e kinez… “Rilindja” ju sjellë edhe specialista turqë po deshtët… Vijnë ata, se “janë vëllezërit e gjakut…” të pushtetarëve tanë…

Ballkani i çoroditun até kerkon me ba: Shperndamjen e Rinisë Shqiptare nepër Botë, e me shpartallue Trojet e Arbnisë sonë!

Mos i harroni Burra: Kullat dhe Flamurin e Gjergj Kastriotit!

Rruga e tradhtarëve ka vetem një cak: Vetem gremina i prét!

Melbourne, 20 Prill 2020.(Vota: 2 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora